reklama

 
banan webhosting

Lékařská péče zdarma

Od prvního dubna 2001 mají naši občané při cestách na Slovensko o jednu starost méně: pokud zde budou potřebovat neodkladně ošetřit, dostane se jim zde stejné péče jako občanům Slovenska. O uhrazení nákladů se postará jejich zdravotní pojišťovna stejně, jako při ošetření v tuzemsku. Informovala o tom včera ČTK.
 
I po nabytí platnosti smlouvy si pacienti budou muset v hotovosti platit léky a zdravotní pomůcky - a proplacení poté žádat u své zdravotní pojišťovny v tuzemsku. Pokud jde o specializovanou péči nebo převozy pacientů, které nejsou nutné a neodkladné, ty budou prováděny pouze po předchozím schválení domovské zdravotní pojišťovny.
 
Mezistátní smlouva mezi ČR a SR o poskytování a úhradě zdravotní péče byla podepsána loni v květnu, tento týden si český velvyslanec na Slovensku a ředitel konzulární sekce slovenského ministerstva zahraničí vyměnili ratifikační listiny. Od počátku minulého roku trval ""bezsmluvní vztah"", kdy v praxi zřejmě záleželo na dohodě pacienta s lékařem a na přístupu lékařů.
 
(pen, dom)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz