reklama

 
banan webhosting

Na kolik vás přijde návštěva Chorvatska

Na úvod zopakujme, že místní měnou je chorvatská kuna. Ceny jsou tu ve srovnání s ostatní Evropou stále relativně mírné. Levný oběd (na ulici) vás přijde v přepočtu na cca 120 Kč, v restauraci počítejte spíše s dvoj až trojnásobkem. Spropitné v restauraci bývá zvykem dát tím způsobem, že placenou částku zaokrouhlíte směrem vzhůru. Totéž platí i pro taxi. Za chleba zaplatíte v obchodě po přepočtu cca 20 Kč, za 100g sýra cca 30 Kč a za 1,5 litru limonády cca 30 Kč.
 
Za ubytování v levném hotelu zaplatíte v přepočtu minimálně 300 Kč za noc, spíše ale počítejte s dvojnásobkem, hotel střední třídy přijde na 800 až 1 500 Kč. Ceny v hotelech bývají často uvedeny v německých markách. Pokud nebudete příliš utrácet, můžete vyjít (po přepočtu) i s cca 500 - 1 000 Kč denně.
 
Na cestu si můžete vzít jak hotovost, tak cestovní šeky nebo platební karty. Pokud se budete chtít podívat po Chorvatsku, můžete (ostatně stejně jako ve většině zemí) volit mezi levnější, pohodlnější, ale pomalejší železnicí a rychlejšími a dražšími autobusovými spoji.
 
(pen, zahr)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz