reklama

 
banan webhosting

Největší letadlo - a s komfortem!

: Se zcela novou řadou letadel hodlá přijít na trh společnost Airbus. Podle její analýzy se totiž v příštích 20 letech ztrojnásobí objem letecké dopravy a tomuto trendu se musí podřídit i nákup nových strojů. Těch největších by se během příštích dvou desetiletí mělo prodat 1 500. A měly by mezi ně patřit i modely z řady A380.
 
Společnost Airbus by tak měla vstoupit na trh obřích letadel, kde dosud kraloval její konkurent, Boeing. Pro letouny A380 slibuje využití nových materiálů a technologií, ale především vysoký komfort pro cestující, kterých by se mělo na palubu vejít až 555. Přesto by se tu neměli mačkat. A380 má mít totiž nejširší trup ze všech dosud používaných letadel.
 
Airbus slibuje pro "hlavní palubu" o 49 % více prostoru, ale jen o 35 % více sedadel, než má konkurenční Boeing 747-400. Tak bude moci například každé sedadlo mít svou vlastní opěrku na ruce, což je podle jejího průzkumu velmi častý požadavek cestujících.
 
: Jak už bylo naznačeno výše, bude tu ovšem ještě další paluba - a na ní záchodky, malé ložnice pro cestující, odpočívárny pro posádku nebo business centra. Pilotní kabina umístěná mezi oběma palubami pro cestující má být vybavena modernizovanými přístroji z dosavadních modelů A330 a A340, přičemž by ovšem přeškolení pilotů nemělo trvat déle než 8 - 12 dní.
 
Vývoj nového letounu má trvat 5 let a stát 11 miliard dolarů. Jeden stroj zákazníky přijde na 230 milionů - ovšem motory se platí zvlášť. Už na něj byly přijaty desítky objednávek - např. od společností Air France, Emirates, International Lease Finance Corporation, Qantas, Singapore Airlines, Virgin Atlantic nebo FedEx.
 
Části nového letounu se budou vyrábět v Německu, ve Francii a v Anglii, na vývoji motorů pracují Rolls-Royce a The Engine Alliance.
 
(pen, zahr)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz