reklama

 
banan webhosting

Samolepky ochrání vaše vozidlo

: Možná vám to bude připadat neuvěřitelné, ale zdá se, že označení automobilů a jízdních kol speciálními policejními samolepkami, může váš majetek ochránit před rukami nenechavců. V České republice i v zahraničí je už přitom k dispozici několik variant ochrany.
 
Například v Prostějově začali v minulém roce nabízet policisté speciální samolepky řidičům, kteří jezdí převážně ve dne. Takovou samolepku si nalepíte na zadní okno svého automobilu a tím zajistíte, že je policisté v nočních hodinách spíše podrobí kontrole, než vozidlo bez samolepky. Buď zjistí, že jste vyjeli náhodou vy, a nebo zjistí krádež. Podobný projekt byl podle policejních údajů realizován již dříve ve Velké Británii a přispěl ke snížení krádeží automobilů o desítky procent (udávají se až neuvěřitelné dvě třetiny).
 
Jiný způsob ochrany automobilů a autorádií je realizován na Mostecku a na Teplicku. Řidiči si zde mohou zaregistrovat výrobní číslo svého autorádia (a případně jeho další poznávací znaky) k určité poznávací značce a pak na tuto skutečnost upozornit samolepkou (kterou můžete vidět na obrázku) na okně vozu. Podobný systém je realizován rovněž pro jízdní kola.
 
Počítačové evidence autorádií může využít kterýkoli policista v celé České republice. Vzhledem k tomu, že autorádio je nejčastějším cílem vykradačů aut, mělo by toto opatření výrazně snížit počet těchto trestných činů na našem území. Policisté z Teplicka tento týden zveřejnili první výsledky ""samolepkové akce"". Z 500 loni označených automobilů zatím nebylo vykradeno ani jediné. Žádné z nich nebylo ani ukradeno.
 
Podobné systémy jsou zkoušeny i v dalších zemích Evropy, mimo jiné v sousedním Německu. Zatím však nedošlo k žádné standardizaci a tak vám podobná ochrana bude užitečná pouze v rámci naší země. Doufejme však, že se i v tomto situace změní k lepšímu.
 
(pen, dom)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz