reklama

 
banan webhosting

ČR: Padá sníh, padá sníh

Jistě, tvrzení v titulku nelze oponovat - a většině obyvatel České republiky zřejmě ani nepřináší žádnou novou informaci. Od včerejšího rána jsme se totiž na většině našeho území dočkali sněhových srážek. Jak to vypadá ve městech, jak na horách a jaká je další předpověď?
 
Začněme silnicemi a městy. Chebsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Teplicko a Ústecko jsou oblasti, odkud byly hlášeny nejhorší srážky a největší problémy silničářů. Uježděná vrstva sněhu tu mnohde přesahuje 5 centimetrů a na místě je tedy velká opatrnost. Na jízdu automobilem bez zimních pneumatik je lépe zapomenout. Na Pelhřimovsku a Jindřichodradecku se na silnicích tvoří sněhové jazyky.
 
Včera musela policie kvůli hustému sněžení a vznikajícímu náledí uzavřít silnici E 55 z Dubí až na hraniční přechod Cínovec. Provoz tu blokovaly především kamiony, které měly problémy s neupraveným povrchem vozovek. Stejná nepříjemnost potkala i hraniční přechod Jiříkov. Na mnoha místech republiky se navíc ke sněhu přidala i mlha.
 
I přesto, že by se podle výše zmíněných zpráv dalo očekávat, že na horách je nyní ideální situace pro zimní sporty, horská střediska nehlásí příliš nového sněhu - někde ve vyšších polohách sněžilo "jen trochu" a někde vůbec ne. I pro příští dny jsou tam ovšem předpovídány sněhové přeháňky, proto je dobré pravidelně sledovat např. tuto stránku s aktuálními údaji: http://www.ceskenoviny.cz/snih.html .
 
Ve městech bychom se do konce týdne měli dočkat oteplení a srážek v podobě deště. K ochlazování by pak mělo dojít zase od soboty nebo od neděle.
 
(pen, dom)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz