reklama

 
banan webhosting

Cestovatelská diashow

Osmnáct čtyřicetiminutových bloků paralelně ve dvou sálech, ve kterých se budou promítat diapozitivy a videa z cest po celém světě, se uskuteční v sobotu 27.1. v Olomouci v rámci VIII. Setkání swětoběžníků. Nebudou chybět záběry z Guatemaly, Brazílie, Bangladéše, Libanonu nebo z Mongolska.
 
Setkání se koná v prostorách Právnické fakulty UP na třídě 17. listopadu (tramvaje 1 a 5, zastávka Envelopa) od 15:00 do 23:00 hodin. Z osobností špičkového českého horolezctví se představí dobyvatelka himálajských osmitisícovek Soňa Vomáčková a současný špičkový skálolezec Filip Šilhan, který bude povídat o lezení ve velkých stěnách. Návštěvníci se podívají i na nejvyšší hory Mexika Pico de Orizaba a Ixtaccihuatl. Extrémisty zaujme polárník Vilém Rudolf, jemuž se podařilo dobýt oba póly. Několik příspěvků bude věnováno trekkingu - Réunion, Nepál, Kanárské ostrovy, francouzské Alpy i Rumunské Karpaty.
 
Příznivci cykloturistiky uvítají obrázky z Řecka a bikeři povídání o sjezdech ve Francii a Itálii včetně legendárního Mont Chabertonu. K tomu všemu se podíváme do dalších exotických končin - Guatemaly, Brazílie, Bangladéše, Libanonu, Mongolska i na Aljašku.
 
N cestovatelskou diashow se lze přihlásit z internetových stránek http://www.swetobeznik.cz - podrobnosti najdete v kapitole promítání. Na těchto stránkách najdete i přesný časový rozvrh jednotlivých témat. Lístky jsou k mání i v předprodeji v Brně na Kapucínském náměstí 14 nebo v Informačním středisku města Olomouce na Horním náměstí (od 11.1.). Vstupné na celý blok 150 Kč, slevněné vstupné od 18:30 za 100 Kč, slevy pro mládež, studenty a důchodce, děti do 10 let zdarma.
 
(pen, dom)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz