reklama

 
banan webhosting

Jedeme za sněhem

Tak už je to zase tady. Na tuzemských horách se objevuje první sníh a leckde v zahraničí je zimní sezóna v plném proudu. Proto vám v následujícím textu nabízíme seznamy horských středisek, mapy sjezdovek a vleků, fotografie, internetové kamery, informace z pozadí horských sportů... Najdete zde prostě pečlivě vybraný přehledu odkazů na stránky, které k zimě, horám a sněhu mají co říci. Řeč přitom bude nejen o tuzemsku, ale také o blízkém zahraničí.
 
Základní popis domácích i zahraničních lyžařských středisek naleznete na adrese http://www.lyzovani.cz/skiatlas.asp . Nechybí zde zpravidla základní popis střediska, informace o lanovkách a vlecích. Na stejném serveru, ovšem na adrese http://www.lyzovani.cz/webcam.asp pak máte na výběr z řady webových kamer. A to především zahraničních. Můžete se tak na vlastní oči přesvědčit, jak na tom kde jsou.
 

 
Slovensko
 
Základní přehled slovenských lyžařských středisek i s informací o počtu vleků a lanovek, délce běžeckých tras nebo počtu osvětlených sjezdovek naleznete na http://www.skonline.sk/lyzovanie.html . U některých z nich najdete i odkaz na podrobnější popis.
 

 
Itálie
 
Mnohé lyžaře láká v posledních letech k zimním sportům Itálie. Informace o jejích lyžařských střediscích včetně fotografií, map vleků a sjezdovek, webových kamer i několika postřehů z jejich pozadí (vznik konsorcií, která spravují celé bloky středisek a nabízejí např. společné permanentky) naleznete na stránkách Radka Holuba http://mujweb.cz/www/vikend/uvod.htm .
 

 
Rakousko
 
Pokud uvažujete o cestě do Alp (především do jejich rakouské části), pak vám možná při rozhodování pomůže web http://www.rakousko.cz/cktusla/rakousko/index.htm . Můžete si zde volit dokonce podle požadované oblasti země, nechybí základní popis středisek. Hlavně zde však naleznete odkazy přímo na jejich stránky v Rakousku - s řadou aktuálních informací (pochopitelně v němčině).
 

 
Několik dalších tipů
 
Nabídku ubytování na českých horách (konkrétně Jizerské hory, Krkonoše, Teplicko-adršpašské skály, Orlické hory, Jeseníky, Beskydy, Šumava) nabízejí stránky http://www.nahory.cz/nahory/index.htm . Nechybí na nich přehledné ceníky jednotlivých hotelů, fotografie jejich vybavení, mapy ani objednávkový formulář.
 
Pokud už máte cíl své cesty vybrán, pak pro vás mohou být zajímavé odkazy přímo na stránky jednotlivých horských masivů. Tak tedy: Beskydy - http://www.beskydy.cz/ , Orlické hory - http://www.orlickehory.cz/ , Jizerské hory http://www.jizerske-hory.cz/ , Šumava http://sumava.net/sumava.asp , Jeseníky http://www.mujweb.cz/Cestovani/jeseniky/ a Krkonoše - http://www.krkonose.tk/ .
 
A ještě pár dalších odkazů: Lyžařská centra v Jeseníkách včetně on-line kamer najdete na http://zima.oku-je.cz/ a sněhové zpravodajství (ve stejných lokalitách, zatím bohužel neaktualizované - snad se to brzy změní) na http://zima.oku-je.cz/aktual.asp . Sjezdovky a vleky na Šumavě najdete na adrese http://www.retour.cz/iso/sjezd.htm . Za přehledem sněhu na všech českých horách pak můžete zamířit například na http://snih.atlas.cz/ .
 
(pen, dom)


 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz