reklama

 
banan webhosting

Pozor, letenky škodí zdraví

Podobně jako na krabičkách cigaret se zřejmě i na letenkách brzy objeví varování před možnými zdravotními riziky. Jistě, titulek je trochu nadsazený - ne, letenky neškodí zdraví, ale může ho poškodit dlouhotrvající let. A letecké společnosti se varováním chtějí bránit proti případným žalobám.
 
K této protiakci letecké společnosti přinutila veřejná diskuse (a na 40 žalob pozůstalých) o jednom vážném problému, který cestujícím způsobuje dlouhé sezení v křesle letadla - vznik krevních sraženin (takzvaný ""syndrom turistické třídy""). Ty mohou u k tomu náchylných osob vzniknout, pokud v sedadle tráví 7 a více hodin. Pokud se dostanou do plic nebo mozku, přímo ohrožují život člověka a mohou způsobit i smrt.
 
K tisku upozornění o možném poškození zdraví se po British Airways přidávají také dvě největší australské letecké společnosti a stejná reakce se očekává i od dalších hráčů na tomto trhu. Na letence by se mělo objevit nejen varování, ale také rady, jak poškození zdraví předejít. K těm patří především nošení lehkého oblečení, nepřejídání se a nepití nadměrného množství alkoholu, stejně jako přijímání dostatku ostatních tekutin. Někteří odborníci doporučují před letem sníst prášek aspirinu, který způsobuje zředění krve.
 
(pen, dom, zahr)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz