reklama

 
banan webhosting

Africké projekty

V úterý jsme vás informovali o sloučení programů dvou expedic do Afriky, expedice Transafrica 2001 a expedice organizace Humanitas Afrika. Dnes vám přinášíme bližší pohled na aktivity druhé zmíněné organizace na černém kontinentu.
 

 
Projekt ADABRAKA
 
Záměrem projektu ADABRAKA je vybudování dětské vesničky, která by sloužila jako domov a škola pro tzv. streetchildren, opuštěné děti z velkoměst, kde jsou narušeny tradiční sociální vztahy. Plánovanou součástí této vesničky má být škola a malá farma, kde se dětem dostane vzdělání především zemědělského charakteru. Jedním z příjmů vesničky bude prodej výpěstků a ostatních produktů školní farmy.
 

 
Projekt BIBIANIHA
 
Projekt Bibianiha byl pojmenován po vesničce ležící 20 km od hlavního města Ghany. Zde je škola, se kterou Humanitas Afrika již spolupracuje. Cílem projektu je zlepšit podmínky školní výuky ve školách, v nichž nyní často chybí základní učební pomůcky, jako knihy, sportovní potřeby nebo mapy a proto se pak některý z předmětů nevyučuje.
 

 
Projekt ADOPCE NA DÁLKU
 
Projekt adopce na dálku nabízí možnost finančně či materiálně podporovat sociálně znevýhodněné a přitom nadané děti, aby mohly dosáhnout patřičného vzdělání. Pomoc je finanční, jde o placení školného.
 

 
K dalším aktivitám organizace Humanitas Afrika patří i výměnné stáže učitelů, nyní konkrétně v Ghaně. Webové stránky organizace Humanitas Afrika naleznete na adrese http://www.humanitasafrika.cz/ .
 
(pen, dom)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz