reklama

 
banan webhosting

Navštivte hotely z ledu

: Svůj dávný sen se rozhodl si splnit Jacques Desbois. Na tom by nebylo nic zvláštního - kdyby ovšem jeho snem nebylo vybudovat hotel z ledu. A nejen jej vybudovat, ale také prodávat v něm noclehy turistům. Dodejme, že zatím se mu to daří více než dobře, a že rozhodně není jediný.
 
Zřejmě nejznámější ledový hotel stojí v Jukkasjaervi ve Švédsku. První severoamerický ledový hotel, který je právě dílem Jacquese Desboise, pak stojí v parku Montmorency poblíž Quebec City v Kanadě. Je postaven z takřka 300 tun ledu a 5 000 tun sněhu.Má pět pokojů, ve kterých může celkem současně bydlet maximálně 22 hostů. Průměrná teplota je tu okolo 4 stupňů Celsia a tak se musí přespávat ve spacácích. To ovšem zřejmě většině hostů nevadí - noclehy jsou prý totiž vyprodány až takřka do konce sezóny.
 
: Jedna noc tu přijde na 120 - 280 kanadských dolarů na osobu. Objednávky jsou ovšem poněkud nejisté - nikdo totiž neví, do kdy bude hotel stát. A tak si jeho majitelé veřejně vyhrazují právo zrušit jakoukoli rezervaci od poloviny března. Možná, že v té době už totiž jejich ""nemovitost"" nebude stát. Objednávky se přijímají na http://www.icehotel-canada.com/en/home.htm .
 
Šéf projektu, Jacques Desbois, je odborníkem na zimní turistiku. Ke stavbě hotelu byl prý inspirován podobnou stavbou ve Švédsku - již zmíněným hotelem v Jukkasjaervi. Ten je ovšem podstatně větší - letos dosáhl kapacity 100 hostů. Jeho adresa na webu je http://www.jukkas.se .
 
(pen, zahr)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz