reklama

 
banan webhosting

Situace v ČT z různých úhlů

(Aktualizováno) Jakkoli je Bedekr.cz časopisem o cestování, nemůže se ve svém zpravodajství vyhnout tak závažným událostem, jakou je vyhrocení situace v České televizi - už proto, že se jedná o médium snažící se spoluvytvářet náš pohled na svět. K vytvoření názoru na současnou situaci nechceme přispět vlastními komentáři, ale tím, že vám nabídneme zajímavé zdroje informací. Některé z nich byly zatím opomíjeny.
 

 
Než vám nabídneme jejich přehled, chceme jen připomenout, že zastavení vysílání, ke kterému došlo z rozhodnutí p. Hodače večer dne 27. 12. 2000, připravilo Českou televizi o nezanedbatelný finanční obnos (první odhady hovoří o 5 - 7 milionech Kč denně), který by získala za odvysílání nasmlouvaných reklam. Tyto peníze byly zmíněným rozhodnutím vlastně věnovány komerčním televizím, především TV Nova, která má největší podíl sledovanosti. Komentáře se ovšem již liší v tom, zda je Hodačovo rozhodnutí krokem nekompetentní osoby, nebo osoby, která k tomuto kroku byla dotlačena jednáním vzbouřených zaměstnanců ČT.
 

 
Na následující adrese naleznete mimo jiné text zprávy, kterou požadoval pan Hodač zveřejnit v hlavní zpravodajské relaci 15. 6. tohoto roku ještě jako šéf zpravodajství České televize: http://zpravy.idnes.cz/domaci.asp?r=domaci&c=A000615181426domaci_itu&t=A000615181426domaci_itu&r2=domaci&l=1 . Tento požadavek vyvolal v ČT závažný spor: http://zpravy.idnes.cz/domaci.asp?r=domaci&c=A000616230024domaci_ond&t=A000616230024domaci_ond&r2=domaci .
 

 
Zde můžete porovnat hlavní zpravodajské relace ""obou Českých televizí"" http://www.ct1.cz/ .
 

 
Ze skryté reklamy (byť pravděpodobně nezáměrné) obviňuje zpravodajství skupiny kolem pana Hodače zpravodajský server Mobil: http://www.mobil.cz/domov/ctvnokia001227.html .
 

 
Zápisy z jednání Rady pro ČT http://www.czech-tv.cz/ct/radact/jednani2000/index.htm
 

 
Prohlášení Václava Klause k situaci v ČT: http://www.ods.cz/001221-klaus.html a http://www.ods.cz/001227-klaus.html , stanovisko Václava Havla: http://www.hrad.cz/kpr/oznameni/data/ct.html .
 
(Prohlášení Miloše Zemana jsme na internetu hledali marně (stránky ČSSD jsou na http://www.cssd.cz ), stejně jako vysvětlení ze strany RRTV, která má stránky na adrese: http://www.rrtv.cz/cz/ .)
 

 
Interview paní Bobošíkové s poslancem ODS Zvěřinou ještě z doby, kdy byla moderátorkou Jedenadvacítky: http://web.telecom.cz/cgi-bin/toISO-8859-2/cleose/bl200898.html
 

 
Stále aktuální zprávy o dějství v ČT naleznete na: http://www.ceskenoviny.cz/CN/view-id.html?id=20001226E01389&tbl=zpravy .
 

 
Stránky iniciativy Česká televize - věc veřejná: http://www.nase-ct.cz/
 

 
Stránky ČT věnované aktuální situaci v televizi: http://www.czech-tv.cz/_mimoradne/reakce/index.htm
 

 
Informace o situaci v ČT na stránkách CNN naleznete (v angličtině) zde: http://www.cnn.com/2000/WORLD/europe/12/26/czech.television.03.reut/index.html .
 
(pen)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz