reklama

 
banan webhosting

Jedním slovem: Zmrzlá

Jedním slovem lze charakterizovat poměrně neutěšený stav sněhové pokrývky na našich horách: Zmrzlá. Její výška dosahuje od pár do přibližně 60 centimetrů a předpověď počasí na následující dny nehýří optimismem. Problémy s počasím má i Anglie a velká část USA.
 
Zledovatělé silnice a mlha komplikovaly turistům cestu do Orlických hor i do našeho nejzasněženějšího pohoří - do Krkonoš - už včera. Většina vozovek je však podle mluvčí trutnovské policie udržovaná a tak nezpůsobily žádnou závažnější dopravní nehodu. Nejhorší je podle ní situace na silnici směrem k Pomezním Boudám a na silnici mezi Janskými Lázněmi a Černým Dolem.
 
V Krkonoších ani v dalších horách (kde výška sněhové pokrývky jen zřídka přesahuje 20 centimetrů) zatím není nijak nacpáno. I vleky v Krkonoších jsou takřka bez front, ale na druhou stranu se někde na sjezdovkách můžete potkat s vydřenými místy.
 
Pro příští dny jsou očekávány teploty kolem nuly, v noci - a koncem týdne i přes den - s mrznoucím mrholením a místy se sněhovými přeháňkami. Někde nebudou chybět ani ranní mlhy. Zdá se tedy, že se situace do Silvestra nijak výrazně nezlepší.
 
Velká Británie hlásí neobvyklé příděly sněhu - bílé jsou i silnice v Londýně, kde jinak spíše prší. V USA se ke sněhu přidal na některých částech území ještě mrznoucí déšť, který má za poslední dva dny na svědomí více než dvě desítky dopravních nehod s následkem smrti.
 
(pen, dom, zahr)


 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz