reklama

 
banan webhosting

Muzea a galerie v ČR

: Víte, v jakém českém muzeu najdete 2 000 let staré hračky, panenku Barbie z roku 1959 nebo nástroje pravěkého člověka? Tušíte, kam se vydat, když chcete navštívit muzeum věnované hornictví? Zajímá vás, na kolik přijde vstupné do jednotlivých českých muzeí? Máme pro vás tip, jak to všechno zjistit.
 
Na webové adrese http://www.cz-museums.cz/mag/adresar/index.asp naleznete klikací mapu České republiky, na které si nejprve zvolíte kraj - a poté okres. Pak město a konkrétní muzeum, na jehož stránkách nebudou chybět informace o zaměření muzea, o vstupném ani o otvírací době (škoda jen, že chybí fulltextové vyhledávání). Na adrese http://www.cz-museums.cz/dbm2/default.asp si navíc můžete vyhledat aktuální kulturní akce a na http://www.cz-museums.cz/mag/bludiště.htm odkazy na stránky některých českých muzeí a galerií. A konečně na http://www.cz-museums.cz/mag/Adr2000/page0028.htm naleznete seznam měst ČR s odkazem na jejich muzea.
 
Na závěr snad už jen pár odpovědí na úvodní otázky: hračky i panenku Barbie najdete podle údajů výše zmíněných stránek v Muzeu hraček v Jiřské ulici v Praze, nástroje pravěkého člověka jsou k vidění leckde, například také v pražském Národním muzeu. A za muzeem věnovaným hornictví se můžete vydat do Mostu.
 
(pen, dom)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz