reklama

 
banan webhosting

Jak přežít v letadle

I když možná podle nadpisu očekáváte radu, jak přežít v letadle, které se neovladatelné řítí k zemi (nebo do moře), skutečnost je jiná. Využívání letecké dopravy s sebou nese totiž i další rizika - a právě jejich překonávání se věnujeme v následujícím textu.
 
Během letu je pasažér především v turistické třídě (nebo chcete-li v ""economy class"") vystaven určitému nepohodlí. Málo pohybu a omezený prostor pro nohy je příčinou toho, že v nohách mohou vznikat shluky ""zahuštěné"" krve - pokud se takový shluk dostane do plic, srdce nebo mozku, je to pro postiženého velmi nebezpečné. Někdy se problémům vyplývajícím z výše uvedeného říká ""economy class syndrome"", tedy ""syndrom turistické třídy"").
 
Že nejde o plané hrozby, dokazuje i nedávný případ 28leté britské občanky, která po 20hodinovém letu z Austrálie zkolabovala na londýnském letišti Heathrow a na následky ""syndromu economy class"" zemřela. Nebezpečné jsou podle vědců především lety trvající déle než 8 hodin.
 
Situaci organizmu podle doktorů zlepší, pokud si cestou dáte něco malého k jídlu a k pití (doporučují se nealkoholické nápoje). Podle nedávného průzkumu může požití jídla a nealkoholických nápojů zlepšit okysličování těla o více než 20 % a v případě mozku údajně až o takřka 50 %. Jídlo před cestou je však méně efektivní - a zcela nevhodné je přejedení.
 
K doporučenému chování naopak patří procházky po kabině letadla, které umožní tělu obnovit správnou funkci krevního oběhu.
 
(pen)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz