reklama

 
banan webhosting

Benzínek za hubičku

Cena benzínu poslední dobou opravdu nezadržitelně stoupá a dovolená se prodražuje. Právě proto se vyplatí naplánovat cestu přes země, kde na plné nádrži rozhodně ušetříte. Jednou z takových zemí je zejména při cestě na jih Slovinsko. A tato informace pro vás může být zajímavá i při nastávající zimní sezóně.
 
Při mé poslední cestě (září 2000) zde stál 95 oktanový bezolovnatý benzín 153,80 SIT (což bylo cca 26,20 Kč - tou dobou byla cena u nás 30 Kč). Na nádrži tak oproti českým cenám ušetříte kolem 150 korun, ale v porovnání s Chorvatskem, Itálií či Rakouskem to bude ještě zajímavější. Trochu jiné je to však překvapivě pro majitele dieslových motorů, kdy cena nafty je vyšší než benzínu (163,90 SITu).
 
Důležitou informací je také fakt, že cena byla na všech benzínových pumpách stejná - zřejmě stále ještě direktivně řízena vládou. Samozřejmostí je pak platba platebními kartami, problémem by zřejmě nebyly ani marky. O této možnosti (platit cizí měnou), případně o otevírací době se můžete více dovědět na adrese http://www.petrol.si aktuální ceny zde však bohužel nenajdete.
 

 
(als)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz