reklama

 
banan webhosting

Crikvenica - sladoled a církev

Vlastně prvním velkým letoviskem pod Zadarem, které bývá častým cílem i českých turistů je městečko Crikvenica na úpatí velké Kapely. To se může pochlubit dlouhou historií a hlavně velkým turistickým zázemím. V blízkém okolí Crikvenice a nedaleko ležícího městečka Novi Vinodolski se lze také věnovat cykloturistice, v místních informacích můžete získat mapku s již předpřipravenými trasami o délce od 40 do 75 km a různého převýšení (od 200 až 1 000 m).
 
Trochu historie
 
Na místě dnešního lázeňského městečka byla v římských dobách sídliště Ad Turres. Vlastní jméno města pak pochází od slova crkva (tedy církev) podle kláštera, který zde založil Nikola Frankopan počátkem 15. stol. Tento "Frankopanski grad" byl však koncem 18. stol. zrušen. Od konce 19.stol. pak městečko začíná získávat pověst letoviska a je zejména uherskou šlechtou hojně využívána. Z této doby také pochází řada staveb jako lázeňské domy a hotely.
 
Ubytování
 
Ve městě je řada možností ubytování zejména v hotelových komplexech (Ad Turres) nebo v soukromí. Další kapacity pak poskytují blízká letoviska Dramalj, Kačjak a Selče. Posledně jmenovaná lokalita je vzdálena 3 km od města a je s ním spojena příjemnou vycházkovou cestou. Je zde také možnost kempování.
 
Další informace
 
I přesto, že se jedná o malé městečko webových stránek jemu věnovaných je opravdu velké množství, za shlédnutí však rozhodně stojí následující: http://www.hupi.hr/skonik/indexce.htm,.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz