reklama

 
banan webhosting

Stanování ve Slovinsku zadarmo

:Ačkoli je stanování obecně uznáváno jako ta nejlevnější varianta ubytování, může v české peněžence stále ještě dosti často způsobit docela silný vítr. Nejinak tomu je i ve Slovinsku, ale nezoufejte:i zde lze ušetřit.
 
Tedy přesněji řečeno neplatit. Např. při naší poslední cestě přes Slovinsko v pozdním létě (druhá polovina září) se totiž na placení opravdu poněkud nehledělo. Tedy prakticky v kempu Dora-Frenk (na hlavní silnici v obci Bovec - severozápad Slovinska) je provozní doba od 18-20 hodin, takže když přijedete později a musíte "bohužel" odjet dříve pak to vaši peněženku určitě příliš mrzet nebude.
 
Něco podobného se nám pak podařilo v campu Pivka (poblíž Postojnej - výchozí místo do jeskyň a k Predjamskému hradu). Při příjezdu do megakempu jsme si nejdřív připadali spíše jako v Transilvánii. Přízemní mlha a absolutně vylidněný kemp totiž přímo evokoval nějaký česnekový dýchánek a někteří jedinci začali vyrábět malé dřevěné kříže. Z přiložených fotografií pak můžete vidět jak takový superluxusní kemp vypadá.
 
To nejlepší ale přišlo při odjezdu (večer jsme se totiž zaplatit neodvážili - recepce byla opravdu daleko a strach z upírů veliký :-)) a při odjezdu sice v recepci někdo byl, ale zvedl závoru a ukazoval ať teda ráčíme vypad... Hm, asi by jim naše pivem nasycená krev příliš nechutnala.
 

 
Něco praktických informací:
 
Ceny v kempu Dora-Frenk (Bovec)
 
za osobu: 800 SIT
 
poplatek za elektřinu: 300 SIT
 
turistická taxa: 77 SIT
 
pes: 200 SIT
 
teplá voda: 100 SIT
 
pračka: 500 SIT
 
sleva pro děti:600 SIT
 
Sleva při pobytu nad 5 dní: 10 %
 
pro skupiny 15-20 os.: 10%
 
více než 25 os.: 20%
 

 
Ceny v kempu Pivka (poblíž města Postojna):
 
za osobu: 1 500 SIT
 
chladící box, elektřina: 400 SIT
 
za apartmán (pro 4 osoby): cca 13 000 SIT
 

 
Pozn.:
 
- cena za stan ani auto se většinou neplatí, vše je založeno na počtu lidí
 
- sociální zařízení odpovídalo cenám (např. teplá voda a vařiče byly jen ve druhém kempu - teplá voda šla ale v prvním kempu dokoupit)
 
http://www.bedekr.cz/images/uploads/obr_256_3.jpg" border="1" vspace="2" hspace="5" width="236" height="189" alt="Copyright © Bedekr.cz">http://www.bedekr.cz/images/uploads/obr_256_4.jpg" border="1" vspace="2" hspace="5" width="236" height="189" alt="Copyright © Bedekr.cz">http://www.bedekr.cz/images/uploads/obr_256_5.jpg" border="1" vspace="2" hspace="5" width="236" height="189" alt="Copyright © Bedekr.cz">http://www.bedekr.cz/images/uploads/obr_256_6.jpg" border="1" vspace="2" hspace="5" width="236" height="189" alt="Copyright © Bedekr.cz">

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz