reklama

 
banan webhosting

Staří přátelé opouštějí nový tým

Společnost ČSA oznámila podepsání dohody s představiteli aliance Sky Team o vstupu do této aliance. K tomu má dojít v dubnu příštího roku (2001). Se vstupem do Sky Teamu souvisejí i další změny - hodně se mluví o programu ČSA Frequent Flyer, zaznamenána byla rovněž změna ve spolupráci ČSA a Continental Airlines.
 
V současné době nabízí SkyTeam denně více než 6 400 letů do 451 destinací v 98 zemích světa. ČSA v roce 1999 přepravily více než 2 miliony cestujících a v současné době nabízejí spojení do 62 destinací. Operují letadlovým parkem 28 letadel Airbus, Boeing a ATR Aerospatiale Alenia, s průměrným stářím 5,5 roku.
 
Propojená informační síť SkyTeamu umožňuje cestujícím kontaktovat prodejní kanceláře a letištní pobočky nebo telefonní centrum SkyTeamu kdekoli na světě. Zde lze zjistit letový řád, informace o letu (jako např. typ letadla operující danou linku či informace o občerstvení na palubě) i provést rezervaci letu.
 
V USA dosud České Aerolinie spolupracovaly s Continental Airlines. Podle zkušeností našeho kolegy však již v současnosti tato spolupráce neplatí. Pokud se podle dosavadního zvyku obrátíte na Continental Airlines s čímkoli, co se týká ČSA, odkáží vás právě na kancelář ČSA. Na stejný problém narazíte u check-inu, který byl dosud společný.
 
Dosavadní program pro "časté letce" Frequent Flyer ČSA bude zřejmě nahrazen podobným produktem SkyTeamu. Cestující v jeho rámci mohou získat status SkyTeam Elite nebo Elite Plus nabízející řadu výhod. Body se přitom samozřejmě získávají za lety s jakoukoli z členských leteckých společností. Přesné podmínky převodu bodů ze stávajícího programu nebyly zveřejněny.
 
(pen, dom)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz