reklama

 
banan webhosting

Kam na dobrou večeři

: Tak. Právě jste možná dostali hlad a přemýšlíte, kam se vydat, abyste ho ukojili. Za předpokladu, že se právě nacházíte v Praze, můžete sáhnout po užitečném průvodci - jmenuje se Gurmán a jedná se o ""výběr pražských restaurantů"". Není to ovšem výběr jen tak ledajaký.
 
Předně - nejedná se o seznam všech putyk, ale skutečně o výběr těch lepších míst v Praze, kde se lze najíst. Restaurace jsou zde setříděny několika způsoby: abecedně podle názvu, podle typu (italská, čínská, japonská, kubánská...) i podle kvality jídla, obsluhy a atmosféry.
 
U každé restaurace najdete známku pro všechna tři zmíněná kritéria (hodnocení je poměrně přísné - řadu restaurací, které mají dvojku mínus, osobně ještě považuji za velmi dobré - na druhou stranu je ale třeba podotknout, že dvojka slovně ve škole skutečně znamená ""velmi dobrý"" a jednička výborný - a říci o nějaké restauraci, že je skutečně výborná, to zase není tak jednoduché). A nechybí ani stručný popis interiéru, adresa, telefon, otevírací doba a seznam typů platebních karet, které lze použít k uhrazení útraty.
 
Zkrátka a dobře - Gurmán 2000 (letos vyšel již po čtvrté) je skutečně poměrně dobrým průvodcem po lepších pražských restauracích. Také celkové provedení publikace je zdařilé (snad až na nešťastnou záložku, přilepenou k jedné ze stran) a tak jediné, co mluví proti ní, by snad mohla být poněkud vyšší cena, která činí 147 Kč (za 139 stran kapesního formátu). Na druhou stranu ale - za tuhle částku si ve většině zde uvedených restaurací nekoupíte ani jednu kompletní večeři.
 
Petr Mandík

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz