reklama

 
banan webhosting

Brouzdejte po internetu z letišť

Radovat se mohou všichni ti, kdo chtějí při čekání na letadlo vybírat svou elektronickou poštu nebo brouzdat webem. Společnost United Airlines totiž oznámila, že hodlá na 50 letištích světa zřídit bezdrátové sítě, ke kterým se budou moci její zákazníci připojovat ze svých notebooků, palmtopů a dalších přenosných zařízení podporujících odpovídající technologii.
 
Sítěmi mají být pokryty nejen business salónky, ale také čekárny u jednotlivých odletových bran a chodby terminálů. Ke komunikaci bude využíván běžný standard pro WLAN (bezdrátové sítě) 802.11, takže se k síti bude moci připojit v podstatě každý, kdo využívá bezdrátovou síť např. ve svém zaměstnání. Jedinou podmínkou je buď jednorázově, nebo na nějakou dobu si předplatit příslušné služby a pak už nic nebrání tomu, využíval vlastní notebook při čekání na svůj let k výběru elektronické pošty, surfování po internetu nebo k připojení do firemního intranetu.
 
Až dosud vyžadovalo připojení přenosného počítače k internetu na letišti využití běžné kabelové přípojky, což bylo nepohodlné. Využití mobilního telefonu k tomuto účelu je jednak poměrně drahé a navíc zatím pomalé (s výjimkou nemnoha sítí, kde je již implementována technologie HSCSD). Pokud se bezdrátové sítě na letištích osvědčí, dá se očekávat, že United Airlines svůj projekt rozšíří i na další letiště a přidají se k nim i další společnosti.
 
Mimochodem - společnost United Airlines již od května minulého roku nabízí mj. možnost získávat on-line informace o letu prostřednictvím palmtopů řady Palm a od ledna mohou její zákazníci přijímat zprávy o svém letu i na mobil a na pager. Mohou se tak dozvědět např. to, že má let zpoždění a jak dlouhé, že byl zrušen apod.
 
(pen, zahr)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz