reklama

 
banan webhosting

Kubismus v Berlíně

: Výstavu Pabla Picassa s názvem Objetí zorganizoval v Berlíně jeho syn Claude. Děje se tak v okamžiku, kdy uplynulo takřka přesně 119 let od malířova narození. Cílem výstavy je podle Clauda Picassa především ukázat hloubku vztahu muže a ženy a jeho odraz na plátnech slavného umělce.
 
Pablo Ruiz Picasso se narodil 25. října roku 1881 ve španělské Malaze. Svůj první obraz s názvem ""Picador"" namaloval v 9 letech. O pět let později začíná navštěvovat Školu umění v Barceloně, kde učí jeho otec. V roce 1900 se poprvé vydává do Paříže - jeho obraz Poslední momenty je zde vystavován na Světové výstavě.
 
Po sebevraždě jeho přítele Casagemase přichází v roce 1901 Picassovo čtyřleté ""modré období"". V letech 1904-1906 se odehrává jeho ""růžové období"", blíže se přátelí s básníky Maxem Jacobem, Guillaumem Apollinairem a Andre Salmonem. V roce 1906 se pak vydává na cestu kubismu, který jej proslavil. Picasso zemřel 8. dubna 1973, pohřben je ve Vauvenargues.
 
Obsahem berlínské výstavy je 130 děl ze všech období Picassovy tvorby. Jde o malby, kresby, tisky i skulptury. Kromě vztahu muže a ženy se úzce dotýkají také vztahu matek a dětí.
 
Výstava se koná v berlínské Neue Nationalgalerie a bude otevřena do 10. prosince 2000.
 
(pen, zahr)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz