reklama

 
banan webhosting

Demonstrace v Praze jsou násilné

Přesně tak, jak mnozí očekávali, začal včerejší den v Praze. Už od rána byla zablokovaná doprava na řadě míst města (postupně ulice Žitná, Ječná, náměstí Míru, pražská magistrála, Nuselský most...), restaurace Mc Donalds na Václavském náměstí zažily útoky dlažebními kostkami a byli zraněni první policisté.
 
Postupně byla omezena také doprava v některých úsecích pražského metra. Policistů bylo v posledních dnech plné město (v neděli jsem fotografoval Prahu pro Bedekr.cz a na strážce zákona jsem narážel v centru města doslova na každém rohu - většina z nich si podezíravě měřila především velký digitální fotoaparát v mé ruce). Přesto podle internetového deníku iDnes policisté odpoledne přiznali, že nad nimi měli demonstranti převahu.
 
Létající dlažební kostky, rozbité sklo, slzný plyn, zranění policisté i demonstrující, houkající sanitky - to je Praha těchto dnů. Omezení dopravy se odpoledne dotklo i Českých drah a především spojů odjíždějících a přijíždějících na pražské Hlavní nádraží. Doporučení pro následující dny je jednoznačné: pokud možno se vyhněte centru Prahy. Když už se mu nemůžete vyhnout, kravatu a oblek nechte určitě doma (takové věci podle řady demonstrujících zjevně ukazují vaši příslušnost ke ""druhému táboru""). A rozhodně sledujte zpravodajství. K nejlepším na Internetu patří to na adrese http://www.mfdnes.cz/mmf_online.htm . (O situaci v Praze informují i všechna významná světová média - za všechna jmenujme CNN: http://www.cnn.com/2000/WORLD/europe/09/26/prague.meeting.03/index.html .)
 
(pen, dom)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz