reklama

 
banan webhosting

Stav na evropských silnicích

Růst cen ropy na světových trzích vyvolal nárůst cen pohonných hmot na čerpacích stanicích a s tím ruku v ruce protesty dopravců a zemědělců, pro které tento vývoj znamená výrazný růst nákladů. Zmíněné protesty ve formě různých blokád se přímo dotkly řidičů v řadě evropských zemí - a my vám dnes přinášíme přehled situace.
 
Na webové adrese http://www.cnn.com/interactive/world/0009/europe.fuel.crisis/initial.frame.html naleznete mapu Evropy s vyznačením zemí (šedou barvou), kterých se protesty proti růstu cen paliva bezprostředně dotkly (Česká republika není vyznačena, protože zde nakonec k blokádám nedošlo). Kliknutím na vybranou zemi se v levém pruhu dozvíte, kdo protestoval, jaký je postoj vlády apod.
 
Protože je text v anglickém jazyce, připojujemne krátký slovníček: Lorry drivers - řidiči nákladních aut, farmers - farmáři, fishermen - rybáři, Interior Minister - ministr vnitra, government - vláda, slowdown - zpomalení, motorways - dálnice, port - přístav, Prime Minister - ministerský předseda, fuel - palivo, small-scale - v malém měřítku.
 
(pen, zahr, dom)
 

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz