reklama

 
banan webhosting

Blokáda českých dálnic se odkládá

Po francouzských, německých, italských, belgických a dalších evropských dopravcích se k protestům proti rostoucím cenám pohonných hmot odhodlali také dopravci čeští. Dnes mezi 15. a 21. hodinou chtěli zablokovat hlavní silniční tahy z Prahy, Brna, Olomouce, Hradce Králové, Břeclavi i dalších českých měst. Nakonec však od svého plánu ustoupili.
 
Podle dostupných informací protest organizovaly Svaz řidičů a Svaz dopravců ČR. Od akce se naopak již od počátku distancovalo sdružení Česmad Bohemia, na jehož stránkách - http://www.cesmad-bohemia.cz/ - lze nalézt pouze základní informace o blokádách. Informace o protestu šířily v podstatě živelně mezi řidiči vysílačkami a rádiem. Hlavní silniční tahy měly být zablokovány kompletně, tedy ve všech pruzích, kromě odstavného pruhu pro policii nebo záchranku. Příjezdy do měst údajně měly zůstat volné.
 
Podle informací ČTK měly být např. v Praze zablokovány dálnice D1 na Brno v Hájích, D5 na Plzeň v Rudné, D11 na Hradec Králové u pumpy Benzina, rychlostní komunikace na Mladou Boleslav na Černém mostě, dálnice D8 na Teplice u čerpadla ÖMW, výpadovka na Kladno u letiště Ruzyně, silnice na Karlovy Vary u Kladna a rychlostní silnice na Strakonice u čerpadla Aral ve Velké Chuchli. V Brně chtěli dopravci zablokovat hlavní přístupové cesty do města a křížení dálničních tahů D1 a D2.
 
Včera večer ovšem došlo ke změně plánů. Organizátoři od blokády ustoupili, protože jim předseda vlády Miloš Zeman přislíbil na příští týden jednání o jejich požadavcích. Pokud jednání neuspějí, jsou však dopravci připraveni celou akci realizovat v jiném termínu - v úvahu by připadal např. již příští pátek.
 
Pokud jde o situaci v dalších evropských zemích, ve Francii je již situace normální a také Britové s blokádou rafinerií včera skončili. V Belgii by se situace měla začít navracet k normálu během dnešního rána.
 
(pen, dom)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz