reklama

 
banan webhosting

Evropa bez benzínu

Po francouzských zemědělcích a autodopravcích se do protestů proti zvyšování cen pohonných hmot pustili také jejich kolegové ve Velké Británii, v Holandsku a ve frankofonní části Belgie. O podobných akcích uvažují rovněž zástupci stejných profesí v Německu, Itálii a Irsku. Je tedy otázkou, zda nakonec nebude celá Evropa bez benzínu.
 
Zatímco francouzští zemědělci a dopravci blokovali rafinérie, čímž zamezili přísunu pohonných hmot k čerpacím stanicím, ve Velké Británii se k protestům připojili přímo řidiči cisteren. K blokádě rafinérií tak ani nemuselo dojít. Francouzská vláda nátlaku částečně ustoupila a ve Francii se situace vrátila k normálu, anglická vláda však vyhrožuje, že k žádným změnám daní nesvolí. Ministerský předseda Tony Blair prohlásil, že by mělo být zásobování obnoveno již během dneška - a - bude-li to nutné, i za asistence policie. Podle posledních zpráv byla včera večer více než polovina čerpacích stanic na suchu a u ostatních se tvořily fronty.
 
Hlavní město Belgie Brusel zdejší dopravci pro jistotu z velké části zablokovali. Belgická vláda údajně hodlá jednat o vzniklé situaci až v pátek - do té doby tedy nelze čekat zlepšení situace. A ani poté nemusí být vše zcela v pořádku - belgičtí představitelé se totiž nechali slyšet, že nehodlají ustupovat nátlaku. A to ani přesto, že se blokáda šíří i do dalších míst Belgie. Pokud jde o Holandsko, tam jsou nyní zablokovány některé dálnice okolo Amsterdamu a Rotterdamu.
 
(pen, dom, zahr)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz