reklama

 
banan webhosting

Jak jsem si ukradl vlastní auto

:Stalo se zhruba před dvěma týdny v jednom okresním městě. Mám ve svém autě zámek na volant - známé udělátko, opatřené ocelovým žlábkem, který se zespoda nasadí pod horní oblouk volantu a poté se zajistí pákou nad horním krytem přístrojové desky. Páka, která je na jedné straně spojena se žlábkem v jeho středu a je při nasazování žlábku vychýlena do strany, se otočí volným koncem proti čelnímu sklu, zámek zaklapne a volantem nelze otáčet - brání tomu páka opřená o horní kryt přístrojové desky.
 
Právě tento zámek jsem nebyl po návratu do auta schopen odemknout. Klíček se v zámku protáčel a s jeho použitím nebyla šance zámek otevřít. Po čtvrthodince marných pokusů jsem se rozhodl zavolat asistenční službu své pojišťovny. Slečna na druhém konci telefonní linky byla vstřícná. Nejprve si ověřila mou pojistku a za několik minut mi zavolala zpět na můj mobil. Současně do hovoru přibrala i pracovníka místního smluvního autoservisu a ve třech jsme začali problém řešet.
 
Místní odborník prosazoval radikální řešení - uříznout volant i se zámkem a nasadit volant nový. Vzhledem k tomu, že asistenční služba hradí zásah na místě nebo případné odtažení vozidla pouze do výše 2 000 Kč a zbytek opravy bych musel platit já, neboť mám pojistku s poměrně vysokou spoluúčastí, nebyl jsem tomuto řešení příliš nakloněn. Poděkoval jsem tedy s tím, že nejprve kontaktuji místního zámečníka, jehož telefon se mi servisman uvolil prozradit, a pokud by on nebyl schopen pomoci, přistoupíme k dekapitaci volantu.
 
Zámečník mě také příliš nepotěšil. Uměl by snad odemknout zdravý zámek bez klíče, ale s poškozeným zámkem prý nejde dělat nic jiného, než použít násilí. S těmito slovy mi dal číslo na svého mobilního kolegu, který prý likviduje takovéto zámky běžně a bude mi ochoten přijet na pomoc. Na získaném telefonním čísle se mi však ozval pouze záznamník.
 
Mou situaci v tuto chvíli nečekaně vyřešil šéf party plynařů, kteří pracovali opodál u už nějakou chvíli zvědavě pozorovali mé snažení. Ten člověk mi přinesl pilku na železo. Zpočátku jsem se sice tvářil nedůvěřivě, ale vzhledem k tomu že pro zámek stejně nebylo záchrany, usoudil jsem, že není co zkazit. Jal jsem se tedy páku pilovat v nejsilnějším místě přímo nad volantem, abych po jejím oddělení mohl bez problémů uvolnit žlábek, zaklesnutý do volantu. Připravoval jsem se na dlouhou a úmornou práci, nicméně čekalo mě překvapení. Po proříznutí bužírky pokrývající páku jsem narazil na měkký kov podobný hliníku, který se krájel jako máslo. Zhruba za minutu bylo po všem, auto plné pilin a volant volný. Jen mě trochu mrzí, že šlo všechno tak rychle a já si pořádně neužil toho řezání. Za zhruba pět set korun, které jsem za zámek dal, bych přece jen očekával trochu víc zábavy, ať už pro sebe, nebo pro případného zloděje.
 
Martin Faťun

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz