reklama

 
banan webhosting

Zajezděte si ve Formuli

:Mezi dětské sny, tedy zejména ty klukovské, patří řada věcí - např. stát se kosmonautem, pilotem a nebo závodníkem Formule 1. Pokud to byly také vaše sny tak pro vás máme jednu dobrou zprávu, v dalším textu vám poradíme jak si jeden z nich splnit.
 
Samozřejmě tou možností, je varianta třetí - Formule 1. Ačkoliv se to na první pohled může zdát jako nerealizovatelný sen, v britském Silverstone (http://www.silverstone-circuit.co.uk ) vám toto přání splní. Nepůjde sice přímo o vozy Formule 1, na kterých se jezdí Schumacher a jemu podobní, ale budete moci usednout za vozy Formule First Single Seater. S těmito výkonými vozítky si pak můžete zajezdit podobné závody, které se pořádají po celém světě. Tím ovšem nabídka v žádném případě nekončí - zajezdit si můžete např. na Lotus Elise, Jaguaru E-type, Isuzu Trooperu 4x4 či v Peugeotu 306 Gti6.
 
A co, že musíte udělat pro takový zážitek, na který určitě nezapomenete do konce života? Relativně málo, stačí si zarezervovat vybraný kurz na adrese http://www.silverstone-circuit.co.uk/driving/index.htm a vyrazit do Anglie do Silverstonu severně od Oxfordu, pár hodin od Londýna. Samozřejmě musíte se připravit na to, že "zážitky na celý život" jsou jen málokdy zdarma. Tak je tomu i v tomto případě, cena je sice vysoká, ale pro člověka, pro kterého je jízda ve formuli životním snem nebude nedosažitelná.
 
:Jako nejvýhodnější se v tomto případě zdá tzv. "Super Six Experience", kdy si za cenu od 120 liber (do 150 v závisloti na sezóně) budete moci vyzkoušet hned 6 jezdeckých zážitků. Počínaje již zmiňovanými formulemi a konče jízdou zručnosti či off-road ježdění. Vyzkoušíte si tak vlastně všechny typy jízdy a to bez obav. U všeho je vždy přítomen instruktor, který bude dohlížet na to aby se nikomu nic nestalo. A co je důležité, auta ve kterých budete jezdit vám nepatří, takže si můžete vyzkoušet řadu věcí, které byste si u vlastního vozu asi nedovolili.
 
Na závěr ještě jedno upozornění, takový zážitek si můžete vyzkoušet i na jiných místech v Anglii a to na okruhu Croft v North Yorkshore a v Donigton Parku v srdci země poblíž Nottinghamu. Zážitek ale asi nebude takový, opravdová Formule se jezdí jen na jednom místě v Silverstone.
 

 
Karel Dlouhý
 

 

 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz