reklama

 
banan webhosting

Víc místa pro nohy

Také se vám při každé cestě letadlem zdá, že má prostor před sedačkou, tedy místo na nohy, dětskou velikost? A celou cestu si nohy různě ohýbáte ve snaze úplně nezdřevěnět? O tom, že tento problém neřešíte sami, svědčí i nedávné reklamní kampaně American a United airlines spojené se zvětšením místa pro nohy.
 
Na první pohled nejde o nějakou výraznou změnu - prostot pro nohy byl protažen o cca 10 centimetrů. Když ale dodáme, že jde vlastně o změnu v řádu desítek procent a pak si v hlavě promítnete, jak velké místo před sedačkou běžně bývá, asi dojdete k závěru, že to není k zahození.
 
Obě společnosti si od tohoto kroku slibují přetažení zákazníků od konkurence. Představitelé United airlines se už nechali slyšet, že se jim podařilo získat na svou stranu několik velkých podnikových zákazníků. A o ty jde všem aeroliniím především.
 
Na druhou stranu je třeba poznamenat, že nejde o lacinou legraci. Změna rozestupu sedaček s sebou přináší nejen náklady na samotnou úpravu, ale především snížení počtu sedaček v kabině. Celkové náklady se počítají na stovky milionů dolarů. Nám jako cestujícím nezbývá než doufat, že se úprava osvědčí (a přitom nezvýší příliš ceny letenek) - a že už tedy nebudeme ani v turistické třídě uloženi jako sardinky.
 
(pen, zahr)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz