reklama

 
banan webhosting

Concorde: Zpátky na zem!

Červencová tragédie francouzského letounu Concorde, při které zahynulo 113 osob, vyústila v ukončení letů všech letounů tohoto typu. Cestující, kteří měli včera odledět s British Airways Concordem do New Yorku, tak zůstali na zemi v Londýně.
 
Letadla typu Concorde provozují pouze letecké společnosti British Airways a Air France. Air France okamžitě po havárii zrušila všechny lety těchto strojů a jejich obnovení podmiňuje důkladným prošetřením uvedené havárie. Tuto skutečnost minulý pátek znovu potvrdilo francouzské ministerstvo dopravy.
 
Britská letecká společnost British Airways obnovila lety svých letounů Concorde jeden den po havárii. Odůvodnila to svým přesvědčením, že cestujícím na palubě těchto letadel nehrozí žádné bezprostřední nebezpečí. Včera však její představitelé oznámili, že všechny lety svých Concordů zastavují. Stalo se tak na základě vyjádření leteckých úřadů, které chtějí pozastavit způsobilost těchto strojů k letu a znovu ji prověřit.
 
Červencovou havárii podle posledních údajů způsobil ocelový pruh na startovací dráze. Ten zřejmě roztrhl pneumatiku letadla, jejíž jednotlivé části poté poškodily nádrž letadla, což způsobilo následný požár. Dosud není jasné, kde se kovový pruh na runwayi vzal.
 
(pen, zahr)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz