reklama

 
banan webhosting

Deště a požáry zuří

Nejméně z pěti míst světa jsou hlášeny povodně, další hlásí požáry. Zatímco povodně se týkají Indie, Bangladéše, Rakouska, Švýcarska a Německa, požáry kromě Spojených států (o kterých jsme vás již informovali minulý týden) sužují také obyvatele Španělska.
 
Povodně v na severu a severovýchodě Indie vyvolaly monzunové deště. Podle posledních zpráv si vyžádaly takřka 150 mrtvých a statisíce lidí připravily o střechu nad hlavou. Pod vodou jsou i rozsáhlé oblasti na severu Bangladéše, deště mají stejnou příčinu. Z této oblasti bylo zatím hlášeno 5 mrtvých osob a rovněž statisíce lidí bez střechy nad hlavou. V postižených oblastech hrozí nebezpečí epidemií.
 
Prudké deště sužují rovněž obyvatele a turisty ve švýcarských, rakouských a německých Alpách. Na některých místech došlo i k sesuvům půdy, které měly za následek 4 mrtvé. Na východě Švýcarska byly uzavřeny některé silnice.
 
Opačné problémy, rozsáhlé požáry, mají v USA (především na západě území) a nyní také ve Španělsku. Tam je postižena rekreační oblast Alt Emporda v provincii Katalánie. Z oblasti už bylo evakuováno přes 12 tisíc osob, převážně turistů.
 
(pen, zahr, dom)


 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz