reklama

 
banan webhosting

Doba chaosu se blíží

Zbývají necelé dva měsíce do začátku akce, díky které se běžný život v Praze na 3 dny vyšine ze svých kolejí. Řeč je samozřejmě o zasedání MMF, na které se chystají nejen jeho účastníci, ale také ti, kteří proti němu hodlají vehementně protestovat. A to často nevybíravými způsoby.
 
Zasedání Mezinárodního měnového fondu se uskuteční 26. - 28. 9. 2000 a má se ho zúčastnit 15 - 16 000 oficiálních účastníků a 20 - 25 000 odpůrců globalizace. V této souvislosti se očekávají dopravní komplikace i zhoršená bezpečnostní situace. Ministerstvo vnitra ČR slibuje, že v okolí Kongresového centra bude mít situaci pevně pod kontrolou, ale nevylučuje problémy v dalších částech města, kam se mohou demonstrující přesunout.
 
Pražanům i návštěvníkům hlavního města je doporučováno, aby věnovali zvýšenou pozornost svým dokladům. Legitimování bude v tomto období častější než v jiných obdobích. Stejně vhodné je vyhýbat se zfanatizovaným davům - hrozí nejen riziko z jejich strany, ale také ze strany případně zasahujících policistů. Ve vzniklé vřavě nikdo nebude zkoumat vaši vinu nebo nevinu.
 
Obchodníkům je doporučováno neponechávat v obchodech na rizikových místech větší hotovost ani předměty, které by mohly upoutat nežádoucí pozornost. Před cestou automobilem do centra se přesvědčete, že trasa, kterou máte v úmyslu projet, není uzavřená. Pokud v době zasedání nemusíte nutně navštívit Prahu, vyhněte se jí. Můžete si tím ušetřit nejednu starost.
 
(pen, MV ČR)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz