reklama

 
banan webhosting

Trochu levnější prázdniny

:Portugalsko je západní výspou našeho kontinentu a jednou z nejchudších zemí západní Evropy. To ovšem neznamená, že se jedná o zemi nezajímavou. Naopak - za návštěvu jejích kulturních památek, koupání v moři nebo ochutnávání místních specialit zaplatíte o poznání méně, než jste na západ od našich hranic zvyklí.
 
Perlou ve směsi architektonických stylů, které najdete v hlavním městě Lisabonu, je zámek Mosteiro dos Jerónimos, jehož stavba trvala od začátku až takřka do konce 16. století. Nedaleko je Torre de Belém, "věž na vodě", patřící rovněž k nejčastěji navštěvovaným památkám. Milovníci muzeí mohou navštívit např. Museu Nacional de Arte Antiga, kde se lze kochat pohledem na díla portugalských malířů, nebo Museu Calouste Gulbenkian, které bývá díky rozsáhlým sbírkám artefaktů z celého světa považováno za nejlepší portugalské muzeum.
 
K návštěvě však zve nejen hlavní město, ale třeba také město Sintra, oblíbené letní sídlo portugalských králů s řadou paláců, lehce venkovská Évora ležící v kraji oliv a vína nebo Lagos, jeden z nejoblíbenějších turistických cílů - pravděpodobně kvůli nádherným plážím, ale svou roli tu jistě hrají i další atrakce, mimo jiné i místní muzeum.
 
A nyní již ke slíbeným financím. Místní měnou je Escudo. Za ubytování v levném hotelu můžete zaplatit (po přepočtu) cca 250 Kč za noc, spíše ale počítejte s dvojnásobkem a v hlavním městě s trojnásobkem. V hotelu střední kategorie je běžná cena od 1 200 Kč za noc, pokud si budete chtít dopřát luxus, počítejte s troj až čtyřnásobkem. Jídlo vyjde o cca 30 % dráž než v ČR, v restauracích ještě o poznání více. Tam bývá zvykem dávat 10procentní dýško.
 
Jako dopravní prostředek bývají průvodci doporučovány autobusy, které mohou být až o třetinu levnější než vlaky.
 
(pen, zahr)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz