reklama

 
banan webhosting

Severní Amerika

n/a
 

n/a
 

Určit bohatství jednotlivých zemí - a životní úroveň lidí v nich žijících - není jednoduchou záležitostí. K dispozici je řada ukazatelů, každý však situaci svým způsobem zkresluje.

{BIMAGH:/old/obr_314_1.jpg: Míra svobody ekonomik na webu heritage.org:} Určit bohatství jednotlivých zemí - a životní úroveň lidí v nich žijících - není jednoduchou záležitostí. K dispozici je řada ukazatelů, každý však situaci svým způsobem zkresluje. Jednou z možností, jak si udělat obrázek o ekonomické situaci v zemi, kam se vydáváte, je zjistit, jak svobodná je zdejší ekonomika.


 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Poprvé od konce studené války povolilo Rusko průlet čtyřmi leteckými koridory vedoucími přes jeho polární území. Podle představitelů leteckých společností se díky tomuto kroku výrazně zkrátí doba potřebná pro přelet ze Severní Ameriky do východní Asie. Nové arktické trasy umožní rychlejší přelet např.

Poprvé od konce studené války povolilo Rusko průlet čtyřmi leteckými koridory vedoucími přes jeho polární území. Podle představitelů leteckých společností se díky tomuto kroku výrazně zkrátí doba potřebná pro přelet ze Severní Ameriky do východní Asie.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

V přírodě ho již nepotkáte. V roce 1912 byl totiž zabit poslední volně žijící kus tohoto zvířete. Podobně na tom je i jeho severoamerický bratr. O kom je řeč? O zubrovi evropském a jeho americkém protějšku bizonovi.

{BIMAGH:/old/obr_331_1.jpg::} V přírodě ho již nepotkáte. V roce 1912 byl totiž zabit poslední volně žijící kus tohoto zvířete. Podobně na tom je i jeho severoamerický bratr. O kom je řeč? O zubrovi evropském a jeho americkém protějšku bizonovi. Mimochodem - ten z volné přírody zmizel ještě o 15 let dříve.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Objev Ameriky bývá připisován Kryštofu Kolumbovi - i přesto, že tento kontinent zřejmě dávno před ním objevili Vikingové. Kolumbus ho ovšem jako první přinesl evropanům k nohám - byť se sám domníval, že dorazil do Indie.Kolumbus vyrazil na cestu se třemi loděmi v létě roku 1492.

Objev Ameriky bývá připisován Kryštofu Kolumbovi - i přesto, že tento kontinent zřejmě dávno před ním objevili Vikingové. Kolumbus ho ovšem jako první přinesl evropanům k nohám - byť se sám domníval, že dorazil do Indie.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Díky svým nápadně velkým očím vidí neuvěřitelně dobře i v noci. Stejně dobře i slyší. Navíc mají velmi jemné peří, takže dokážou létat takřka neslyšně.

{BIMAGH:/old/obr_202_1.jpg::} Díky svým nápadně velkým očím vidí neuvěřitelně dobře i v noci. Stejně dobře i slyší. Navíc mají velmi jemné peří, takže dokážou létat takřka neslyšně. Kdo? Samozřejmě sovy, živočichové, se kterými se můžete setkat na nejrůznějších místech světa.


 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz