reklama

 
banan webhosting

Ostatní

 Aktuálně 
 

Akce: Na cesty s dobrou kávou a knihou

Místo kávového cestopisu tu pro vás tentokrát máme tip: Čerstvou kávu i s prima knížkou - v rámci speciální >>>

 
Zařazeno v sekci:
 
 

Chile


Průvodce - Chile
Počet bodů: 8780

Dominikanska_republika


Průvodce - Dominikánská republika
Počet bodů: 7680

Jordansko


Průvodce - Jordánsko
Počet bodů: 6780

Sbírejte body a získejte za ně hodnotné ceny! Více zde.

 
 
 • Thajsko je stále oblíbenou cílovou stanicí českých turistů i cestovatelů. Kromě známých letovisek, jakými jsou například Ko Samui, Pattaya, Phuket nebo Chiang Mai nabízí i řadu dalších míst, která stojí za vidění. Třeba ostrov Lipe nebo národní park Khao Sok. A kde najdete informace pro svou cestu? >>>
   

 • Londýn je nejen město plné muzeí (ze všech měst světa je v počtu muzeí na 3. místě, předběhlo ho už jen Mexiko a New York, jak jsem se nedávno dozvěděla z jednoho televizního pořadu o cestování), ale je také považováno za jakousi „nákupní Mekku“, kde příznivci nakupování všeho možného mohou prožívat skvělou a soudě podle počtu obchodních domů, obchodů, krámků a stánků na ulicích snad i nikdy nekončící nákupní „horečku“. >>>
   

 • Jedna z nejstarších monarchií na světě s nejvyvinutějším sociálním systémem. Místo, kde lidi chodí v teplákách okolo nejdražších obchodů na světě. Parky rozprostřené mezi ostrovy a kultury spojené jmenovatelem zvaným tolerance. Muzeum tradiční kultury zvané Skanzen a hned vedle muzeum moderního umění. 6 miliard ulovených ryb ročně a vedle toho veganská komunita. Gaypride na podporu gayů a lesbiček a vedle toho festival prastaré kultury na severu země. To vše je Švédsko. >>>
   

 • Ačkoli v Číně, Japonsku a Egyptě existovaly rozsáhlé a uměle založené zahrady už několik tisíciletí před Kristem a tvořily protipól k divokýma neuhlazeným přírodním zahradám, myšlenka opravdové ozdobné zahrádky se zrodila teprve u Římanů. Díky práci otroků a vysoké nabídce úrodné půdy si mohli dovolit ten luxus a využívat úrodnou půdu jinak než k pěstování obživy. A jak je to v našem nejbližším okolí dnes? Nahlédněme do Německa. >>>
   

 • V naší srpnové soutěži s anketou „Strom roku“ jste odpovídali na několik záludných otázek a pak tipovali, kolik lidí bude právě v měsíci srpnu hlasovat v této anketě prostřednictvím DMS. A jak to celé dopadlo? >>>
   

Tak už je to tady! Těšili jsme se na to my i - jak víme - mnozí z vás. Na Bedekru se nyní můžete stát členy našeho nového Klubu Bedekru, založit si vlastní blog (nejen o >>>

{BIMAGH:/files/blog_ilu.jpg} Tak už je to tady! Těšili jsme se na to my i - jak víme - mnozí z vás. Na Bedekru se nyní můžete stát členy našeho nového Klubu Bedekru, založit si vlastní blog (nejen o cestování), dostat tak své zážitky na naši titulní stránku a ještě vyhrát spoustu skvělých cen.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

rok se opět sešel s rokem a my vám - již potřetí za dobu naší existence - přejeme vše nejlepší do nového roku 2003. Rádi bychom vám poděkovali za přízeň, kterou jste nám po celý rok věnovali, i za množství vašich e-mailů - s pozdravy, otázkami i se zprávami z vašich cest či s kompletními cestopisy

{BIMAGH:/old/obr_982_2.jpg::} rok se opět sešel s rokem a my vám - již potřetí za dobu naší existence - přejeme vše nejlepší do nového roku 2003. Rádi bychom vám poděkovali za přízeň, kterou jste nám po celý rok věnovali, i za množství vašich e-mailů - s pozdravy, otázkami i se zprávami z vašich cest či s kompletními cestopisy. Letos jsme zaznamenali návštěvu téměř 350 tisíc lidí, což je takřka o 40 % více, než v loňském roce. Věříme, že je to i proto, že jsme vám kromě řady článků z nejrůznějších míst světa nabídli i řadu nových služeb - mapy měst, cestovní pojištění nebo prodej letenek.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Přiznejte si sami, že vás to už muselo také několikrát napadnout - jaká by to byla nádhera mít svůj vlastní stát. Vlastní zákony, politiky, policii a samozřejmě v neposlední řadě také daně.

{BIMAGH:/old/obr_634_1.jpg: copyright Sealandgov.com:}Přiznejte si sami, že vás to už muselo také několikrát napadnout - jaká by to byla nádhera mít svůj vlastní stát. Vlastní zákony, politiky, policii a samozřejmě v neposlední řadě také daně. Na první pohled utopistická idea, kterou si může splnit maximálně nějaký militarista v Latinské Americe či Africe. Opak je však pravdou, něco podobného se vám může stát i Evropě.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Pokud jste pravidelnými návštěvníky Bedekru, jistě jste si všimli výrazné změny našeho vzhledu. Po řadě probdělých nocí vám nyní přinášíme Bedekr.cz ve zbrusu nové podobě - doufáme, že příjemnější a přehlednější.

Pokud jste pravidelnými návštěvníky Bedekru, jistě jste si všimli výrazné změny našeho vzhledu. Po řadě probdělých nocí vám nyní přinášíme Bedekr.cz ve zbrusu nové podobě - doufáme, že příjemnější a přehlednější. Změn však chystáme podstatně více!

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Osmnáct čtyřicetiminutových bloků paralelně ve dvou sálech, ve kterých se budou promítat diapozitivy a videa z cest po celém světě, se uskuteční v sobotu 27.1. v Olomouci v rámci VIII. Setkání swětoběžníků.

Osmnáct čtyřicetiminutových bloků paralelně ve dvou sálech, ve kterých se budou promítat diapozitivy a videa z cest po celém světě, se uskuteční v sobotu 27.1. v Olomouci v rámci VIII. Setkání swětoběžníků. Nebudou chybět záběry z Guatemaly, Brazílie, Bangladéše, Libanonu nebo z Mongolska.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Ne, tohle se nestalo někde v daleké zemi za oceánem, kde bych třeba byl demonstrovat proti globalismu a dostal od místních policajtů přes hubu, nebo mne vyhodili z okna ani jsem nikde neprotestoval proti jmenování ředitele televize...

Ne, tohle se nestalo někde v daleké zemi za oceánem, kde bych třeba byl demonstrovat proti globalismu a dostal od místních policajtů přes hubu, nebo mne vyhodili z okna ani jsem nikde neprotestoval proti jmenování ředitele televize... Tohle se stalo v civilizované zemi, tady doma, na Floridě.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

(Aktualizováno) Jakkoli je Bedekr.cz časopisem o cestování, nemůže se ve svém zpravodajství vyhnout tak závažným událostem, jakou je vyhrocení situace v České televizi - už proto, že se jedná o médium snažící se spoluvytvářet náš pohled na svět.

(Aktualizováno) I když je Bedekr.cz časopisem o cestování, nemůže se ve svém zpravodajství vyhnout tak závažným událostem, jakou je vyhrocení situace v České televizi - už proto, že se jedná o médium snažící se spoluvytvářet náš pohled na svět. K vytvoření názoru na současnou situaci nechceme přispět vlastními komentáři, ale tím, že vám nabídneme zajímavé zdroje informací. Některé z nich byly zatím opomíjeny.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Milé čtenářky, milí čtenáři, je to už takový zvyk si na samém konci prosince přát všechno nejlepší na následujích 12 měsíců. Když se nad tím člověk zamyslí, mohli bychom si vzájemně přát v půlce dubna, na začátku září nebo třeba někdy úplně jindy - ale naši předkové to už tak dohodli, a tak se rok láme právě nyní...Pro nás v Bedekr.cz má ovšem noc z 31.

{BIMAGH:/old/obr_335_1.jpg::} Milé čtenářky, milí čtenáři, je to už takový zvyk si na samém konci prosince přát všechno nejlepší na následujích 12 měsíců. Když se nad tím člověk zamyslí, mohli bychom si vzájemně přát v půlce dubna, na začátku září nebo třeba někdy úplně jindy - ale naši předkové to už tak dohodli, a tak se rok láme právě nyní...

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Několik mladých lidí z různých koutů republiky prožívá prosinec roku 2000 nejen ve znamení příprav na nejkrásnější svátky v roce, ale především v duchu příprav expedice Trans Africa 2001, která by měla na šedesátitisícikilometrovou trasu kolem celého černého kontinentu vyrazit 1.

{BIMAGH:/old/obr_329_1.jpg: Foto: Trans Africa 2001:} Několik mladých lidí z různých koutů republiky prožívá prosinec roku 2000 nejen ve znamení příprav na nejkrásnější svátky v roce, ale především v duchu příprav expedice Trans Africa 2001, která by měla na šedesátitisícikilometrovou trasu kolem celého černého kontinentu vyrazit 1. dubna.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz