reklama

 
banan webhosting

Automobily a cestování

Na cestách neustále pribúdajú módne športovo úžitkové vozidlá SUV. Svedčí to o "off-roadovom" duchu ich šťastných majiteľov a istom atavizme, potrebe váľania sa v blate, mlákach a prekračovania ostrých skál, keď už nie osobne, tak aspoň prostredníctvom robustnej terénnej techniky 4x4.

{BIMAGH:/old/obr_988_2.jpg:Ilustr. foto:Foto:autor}Na cestách neustále pribúdajú módne športovo úžitkové vozidlá SUV. Svedčí to o "off-roadovom" duchu ich šťastných majiteľov a istom atavizme, potrebe váľania sa v blate, mlákach a prekračovania ostrých skál, keď už nie osobne, tak aspoň prostredníctvom robustnej terénnej techniky 4x4. Slovenská hornatá krajina poskytuje tejto milej záľube široké možnosti. Lipského mapa Uhorska (súčasť veľkého Atlasu Slovenska) z roku 1806 zobrazuje dnes už zabudnuté furmanské cesty vedúce vysoko naprieč významnými horskými chrbátmi.


 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

První měsíce roku 2003 jsou pro mnohé z nás obdobím návštěv zahraničních hor a plánování letních dovolených. Jednou z mnoha informací, která vám při těchto aktivitách může pomoci, je cena pohonných hmot u nás i v zahraničí.

{BIMAGH:/old/obr_65_2.jpg::} První měsíce roku 2003 jsou pro mnohé z nás obdobím návštěv zahraničních hor a plánování letních dovolených. Jednou z mnoha informací, která vám při těchto aktivitách může pomoci, je cena pohonných hmot u nás i v zahraničí. Kromě naší obvyklé tabulky - s aktuálními hodnotami - vám tentokrát přinášíme i dva užitečné odkazy. Na ceník pohonných hmot u různých pump v ČR a na přehled maximálních rychlostí v evropských zemích. (A ještě pro ty, kdo se s naším přehledem dosud nesetkali: V následujícím příspěvku přinášíme aktuální ceny bezolovnatých benzínů s oktanovými čísly 95 a 98 (Natural 95, Natural 98) a nafty v nejnavštěvovanějších zemích světa. Údaje jsou v místních měnách.)


 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Jak již asi mnozí víte, nepraktičtějším způsobem dopravy po Spojených Státech je automobil. Turista, který přijede na návštěvu USA, má buď možnost si auto půjčit a nebo si jej koupit.

{BIMAGH:/old/obr_654_1.jpg: Některé dopravní značky v USA:} Jak již asi mnozí víte, nepraktičtějším způsobem dopravy po Spojených Státech je automobil. Turista, který přijede na návštěvu USA, má buď možnost si auto půjčit a nebo si jej koupit. Byť ve Spojených Státech platí zhruba stejná pravidla silničního provozu jako u nás, chtěl bych upozornit na některé z nejdůležitějších rozdílů.


 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Zdá se, že jaro si konečně vzpomnělo, že by mohlo přijít i do Čech, a s ním nadešla i sezona svátečních automobilistů, motorkářů, cyklistů i motoristů se sportovním duchem a vůbec všech ostatních účastníků silničního provozu, kteří čekali na hezké, teplé počasí.

{BIMAGH:/old/obr_578_1.jpg: foto: autor:} Zdá se, že jaro si konečně vzpomnělo, že by mohlo přijít i do Čech, a s ním nadešla i sezona svátečních automobilistů, motorkářů, cyklistů i motoristů se sportovním duchem. Specifickou skupinou motoristů jsou ti, kteří cestování automobilem spojují s čerstvým vzduchem, větrem ve vlasech a pražícím sluníčkem - ano, řidiči vyznávající kabriolety.


 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Pokud rádi poznáváte svět ze sedla na dvou kolech, nebo prostě jen rádi obdivujete ladné tvary moderních motocyklů, pak pro vás máme tip - již 5. ročník veletrhu Motocykl, který se na konci tohoto týdne koná na Pražském výstavišti.

{BIMAGH:/old/obr_469_1.jpg:Ilustrační foto:}Pokud rádi poznáváte svět ze sedla na dvou kolech, nebo prostě jen rádi obdivujete ladné tvary moderních motocyklů, pak pro vás máme tip - již 5. ročník veletrhu Motocykl, který se na konci tohoto týdne koná na Pražském výstavišti. K vidění tu ovšem nebudou jen motorky.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Mít na svých cestách k dispozici auto je čím dál tím častějším požadavkem dnešních turistů. Někdy v něm přímo přijedete - pak je situace nejjednodušší (samozřejmě za předpokladu, že například nenarazíte na problémy s parkováním).

{BIMAGH:/old/obr_417_1.jpg: ilustr. foto:} Mít na svých cestách k dispozici auto je čím dál tím častějším požadavkem dnešních turistů. Někdy v něm přímo přijedete - pak je situace nejjednodušší (samozřejmě za předpokladu, že například nenarazíte na problémy s parkováním). V mnohých případech však toto řešení nepřipadá v úvahu - třeba když se vydáváte na cestu za oceán nebo když by váš rodinný automobil cestu už nemusel vydržet. Pak nastupuje jiné řešení: půjčovny aut. Jak si tam ale auto půjčit?


 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Možná vám to bude připadat neuvěřitelné, ale zdá se, že označení automobilů a jízdních kol speciálními policejními samolepkami, může váš majetek ochránit před rukami nenechavců.

{BIMAGH:/old/obr_371_1.jpg: Ochranná samolepka:} Možná vám to bude připadat neuvěřitelné, ale zdá se, že označení automobilů a jízdních kol speciálními policejními samolepkami, může váš majetek ochránit před rukami nenechavců. V České republice i v zahraničí je už přitom k dispozici několik variant ochrany.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Stalo se zhruba před dvěma týdny v jednom okresním městě. Mám ve svém autě zámek na volant - známé udělátko, opatřené ocelovým žlábkem, který se zespoda nasadí pod horní oblouk volantu a poté se zajistí pákou nad horním krytem přístrojové desky.

{BIMAGH:/old/obr_160_1.jpg::}Stalo se zhruba před dvěma týdny v jednom okresním městě. Mám ve svém autě zámek na volant - známé udělátko, opatřené ocelovým žlábkem, který se zespoda nasadí pod horní oblouk volantu a poté se zajistí pákou nad horním krytem přístrojové desky. Tentokrát však páka bránila v manipulaci volantem nikoli zloději, ale mně.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Mezi dětské sny, tedy zejména ty klukovské, patří řada věcí - např. stát se kosmonautem, pilotem a nebo závodníkem Formule 1. Pokud to byly také vaše sny tak pro vás máme jednu dobrou zprávu, v dalším textu vám poradíme jak si jeden z nich splnit.Samozřejmě tou možností, je varianta třetí - Formule 1.

{BIMAGH:/old/obr_154_1.jpg::}Mezi dětské sny, tedy zejména ty klukovské, patří řada věcí - např. stát se kosmonautem, pilotem a nebo závodníkem Formule 1. Pokud to byly také vaše sny tak pro vás máme jednu dobrou zprávu, v dalším textu vám poradíme jak si jeden z nich splnit.


 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

V řadě evropských zemí už je zakázáno požívat mobilní telefony v automobilech. Ne všude, ale např. v Norsku dost důkladně - řidič nesmí telefonovat ani z vozidla stojícího v koloně, např.

V řadě evropských zemí už je zakázáno požívat mobilní telefony v automobilech. Ne všude, ale např. v Norsku dost důkladně - řidič nesmí telefonovat ani z vozidla stojícího v koloně, např. v dopravní zácpě. Použití mobilních telefonů je povoleno pouze s takzvanou hands-free sadou.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz