reklama

 
banan webhosting

Tipy na cestu

n/a
 
 Aktuálně 
 

Německé slavnosti chřestu

Brzy to přijde zas. Na polích okolo Braunschweigu v Lüneburských vřesovištích a v oblasti Hannoveru si zemědělci již připíjejí. Nadchází čas chřestu. Již staří Římané a Egypťané považovali ...

 
Zařazeno v sekci:
 
 

Chile


Průvodce - Chile
Počet bodů: 8780

Dominikanska_republika


Průvodce - Dominikánská republika
Počet bodů: 7680

Jordansko


Průvodce - Jordánsko
Počet bodů: 6780

Sbírejte body a získejte za ně hodnotné ceny! Více zde.

 
 
 • Thajsko je stále oblíbenou cílovou stanicí českých turistů i cestovatelů. Kromě známých letovisek, jakými jsou například Ko Samui, Pattaya, Phuket nebo Chiang Mai nabízí i řadu dalších míst, která stojí za vidění. Třeba ostrov Lipe nebo národní park Khao Sok. A kde najdete informace pro svou cestu? >>>
   

 • Londýn je nejen město plné muzeí (ze všech měst světa je v počtu muzeí na 3. místě, předběhlo ho už jen Mexiko a New York, jak jsem se nedávno dozvěděla z jednoho televizního pořadu o cestování), ale je také považováno za jakousi „nákupní Mekku“, kde příznivci nakupování všeho možného mohou prožívat skvělou a soudě podle počtu obchodních domů, obchodů, krámků a stánků na ulicích snad i nikdy nekončící nákupní „horečku“. >>>
   

 • Jedna z nejstarších monarchií na světě s nejvyvinutějším sociálním systémem. Místo, kde lidi chodí v teplákách okolo nejdražších obchodů na světě. Parky rozprostřené mezi ostrovy a kultury spojené jmenovatelem zvaným tolerance. Muzeum tradiční kultury zvané Skanzen a hned vedle muzeum moderního umění. 6 miliard ulovených ryb ročně a vedle toho veganská komunita. Gaypride na podporu gayů a lesbiček a vedle toho festival prastaré kultury na severu země. To vše je Švédsko. >>>
   

 • Ačkoli v Číně, Japonsku a Egyptě existovaly rozsáhlé a uměle založené zahrady už několik tisíciletí před Kristem a tvořily protipól k divokýma neuhlazeným přírodním zahradám, myšlenka opravdové ozdobné zahrádky se zrodila teprve u Římanů. Díky práci otroků a vysoké nabídce úrodné půdy si mohli dovolit ten luxus a využívat úrodnou půdu jinak než k pěstování obživy. A jak je to v našem nejbližším okolí dnes? Nahlédněme do Německa. >>>
   

 • V naší srpnové soutěži s anketou „Strom roku“ jste odpovídali na několik záludných otázek a pak tipovali, kolik lidí bude právě v měsíci srpnu hlasovat v této anketě prostřednictvím DMS. A jak to celé dopadlo? >>>
   

Pokud se letos vydáváte na dovolenou s některou z tuzemských cestovních kanceláří, patrně vyžadujete vyšší standard služeb než dříve a jste ochotni si za něj připlatit. Nebo možná patříte k ...

{BIMAGH:/files/luxhotel.jpg}Pokud se letos vydáváte na dovolenou s některou z tuzemských cestovních kanceláří, patrně vyžadujete vyšší standard služeb než dříve a jste ochotni si za něj připlatit. Nebo možná patříte ke skupině, která na možný růst cen reaguje i využíváním nabídek takzvané „první chvíle“. Jak to víme?


 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Ne vždy je jediným cílem zahraničních cest poznávání památek, přírody a lidských zvyků v daleké cizině. Nemalý podíl na všech cestách mají cesty obchodní. I pro ně platí některá pravidla, která je dobrá dodržovat, jestliže chcete takovou cestu absolvovat v co největším pohodlí.

Ne vždy je jediným cílem zahraničních cest poznávání památek, přírody a lidských zvyků v daleké cizině. Nemalý podíl na všech cestách mají cesty obchodní. I pro ně platí některá pravidla, která je dobré dodržovat, jestliže chcete takovou cestu absolvovat v co největším pohodlí. Ostatně - řada dále zmíněných tipů platí obecně.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Jen co vytáhnete paty mimo Evropu, začnou vám obchodníci nabízet zboží v měrných jednotkách, se kterými se na starém kontinentě potkáte jen sporadicky. Jakápak je to asi teplota, 78 stupňů Fahrenheita a kolikpak asi měří 15 palců? Přepočty naštěstí nejsou složité.Teplota:Při převodu stupňů Fahrenheit na stupně Celsia prostě odečtete 32 a výsledek vydělíte dvěma (přesný přepočet je odečíst 32 a vynásobit 0,55).

Jen co vytáhnete paty mimo Evropu, začnou vám obchodníci nabízet zboží v měrných jednotkách, se kterými se na starém kontinentě potkáte jen sporadicky. Jakápak je to asi teplota, 78 stupňů Fahrenheita a kolikpak asi měří 15 palců? Přepočty naštěstí nejsou složité.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

S blížící se dobou dovolených jsme se rozhodli přiblížit vám jednu zajímavou možnost, jak zachytit své letní zážitky. Máte už dost plochých fotografií, kterým chybí hloubka? Mrzí vás, že na vaše fotografie nedokážou naprosto věrně zachytit to, co jste na dovolené zažili? Zkuste dělat prostorové fotografie - takzvané stereogramy

{BIMAGH:/old/obr_995_2.gif:Katedrála Sv. Štěpána v Budapešti:Použijte 3D brýle} S blížící se dobou dovolených jsme se rozhodli přiblížit vám jednu zajímavou možnost, jak zachytit své letní zážitky. Máte už dost plochých fotografií, kterým chybí hloubka? Mrzí vás, že na vaše fotografie nedokážou naprosto věrně zachytit to, co jste na dovolené zažili? Zkuste dělat prostorové fotografie - takzvané stereogramy. Narozdíl od běžných fotografií v nich nechybí pocit hloubky - a můžete je pořizovat i běžným fotoaparátem. V následujícím příspěvku se podíváme, jak na to.


 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Příchod podzimu a zimy s sebou nese leccos. Stromy v pestrých barvách, exotické dovolené a také Vánoce - svátky, které nás každoročně svádí k tomu, abychom si udělali radost. Možná už právě letos nazrál čas, abyste si koupili (nebo přáli pod stromeček) digitální fotoaparát.

{BIMAGH:/old/obr_977_2.jpg::} Příchod podzimu a zimy s sebou nese leccos. Stromy v pestrých barvách, exotické dovolené a také Vánoce - svátky, které nás každoročně svádí k tomu, abychom si udělali radost. Možná už právě letos nazrál čas, abyste si koupili (nebo přáli pod stromeček) digitální fotoaparát. Cena těchto zařízení se už dostala na zajímavou úroveň a tak si můžete za částky okolo 10 tisíc Kč pořídit slušný přístroj, který vám může dobře sloužit po několik let. Podle čeho ale vlastně digitální fotoaparát vybírat? O tom bude řeč v následujícím textu.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Pokud se cestou do zahraničí nevyhnete velkým městům, může se vám stát, že narazíte na problém využití místní hromadné dopravy. Tam, kde je součástí dopravního systému metro, můžete využít následujícího seznamu měst, u kterých je k dispozici nejen plánek podzemní dráhy, ale také program pro vyhledání optimálního spojení. Na stránce najdete města v Argentině, Rakousku, Belgii, Brazílii, Kanadě, Chile, České republice, Finsku, Francii, Německu, Řecku, Hong-Kongu, Maďarsku, Indii, Izraeli, Itálii, Japonsku, Mexiku, Nizozemsku, Norsku, Polsku, Rusku, Singapuru, Španělsku, Švédsku, Ukrajině, Velké Británii, USA a Venezuele (v tomto pořadí). Než kliknete na zmíněný odkaz, musíme upozornit, že stránka, na kterou vede, je v anglickém jazyce.

{BIMAGH:/old/obr_292_1.jpg::} Pokud se cestou do zahraničí nevyhnete velkým městům, může se vám stát, že narazíte na problém využití místní hromadné dopravy. Tam, kde je součástí dopravního systému metro, můžete využít následujícího seznamu měst, u kterých je k dispozici nejen plánek podzemní dráhy, ale také program pro vyhledání optimálního spojení.


 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

V naší domovině se s příchodem podzimu ochlazuje a tak milovníkům tepla nezbývá, než se vydat někam na jih. Dobrým tipem může být některá z afrických zemí.

{BIMAGH:/old/obr_230_1.jpg::} V naší domovině se s příchodem podzimu ochlazuje a tak milovníkům tepla nezbývá, než se vydat někam na jih. Dobrým tipem může být některá z afrických zemí. Ať už se vydáte na sever do stále oblíbenějšího Tuniska, či do Egyptu, nebo dáte přednost středu či jihu, určitě se vám budou hodit poměrně podrobné mapy, které vám zde nabízíme.


 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

V minulém týdnu jste si na Bedekr.cz mohli prohlédnout pětici fotografií Petera Lukeše, které zachycovaly nejrůznější místa Slovenska. Protože udělat skutečně krásné fotografie není nic jednoduchého (alespoň pro většinu z nás), požádali jsme ho o několik tipů.

{BIMAGH:/old/obr_303_1.jpg: foto: Peter Lukeš - Liptovska Mara:} V minulém týdnu jste si na Bedekr.cz mohli prohlédnout pětici fotografií Petera Lukeše, které zachycovaly nejrůznější místa Slovenska. Protože udělat skutečně krásné fotografie není nic jednoduchého (alespoň pro většinu z nás), požádali jsme ho o několik tipů. Ty vám přinášíme na následujících řádcích.


 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz