reklama

 
banan webhosting

Počasí

Bedekr.cz vám pravidelně přináší informace o aktuálním počasí ve všech zemích světa. Zatím jsme se omezili na hlavní města, do budoucna ale chystáme daleko podrobnější přehledy. Kromě aktuálního počasí však u každého státu můžete nalézt tabulku s přehledem průměrných teplot a srážek v jednotlivých měsících roku.

Bedekr.cz vám pravidelně přináší informace o aktuálním počasí ve všech zemích světa. Zatím jsme se omezili na hlavní města, do budoucna ale chystáme daleko podrobnější přehledy. Kromě aktuálního počasí však u každého státu můžete nalézt tabulku s přehledem průměrných teplot a srážek v jednotlivých měsících roku. Co přesně uvedená čísla znamenají?

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Bedekr.cz již od počátku své existence přináší podrobné informace o počasí na většině zajímavých míst světa (naleznete je samozřejmě přímo u jednotlivých států) - a také články o počasí a jeho příčinách.

Bedekr.cz již od počátku své existence přináší podrobné informace o počasí na většině zajímavých míst světa (naleznete je samozřejmě přímo u jednotlivých států) - a také články o počasí a jeho příčinách. Dnes vám nabízíme přehled různých druhů podnebí.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Na Apríla roku 1960 byla na oběžnou dráhu Země vypuštěna první meteorologická družice - a od té doby mají meteorologové pro svou práci k dispozici nového těžko postradatelného pomocníka.

{BIMAGH:/old/obr_296_1.jpg::} Na Apríla roku 1960 byla na oběžnou dráhu Země vypuštěna první meteorologická družice - a od té doby mají meteorologové pro svou práci k dispozici nového těžko postradatelného pomocníka. Jak moc jim však družice pomáhají?

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

V knižních průvodcích a ostatně i u nás na Bedekr.cz se můžete v kolonce "počasí" dozvědět např. to, že ve vnitrozemí je silně kontinentální klima, zatímco u pobřeží je typicky oceánské.

{BIMAGH:/old/obr_287_2.jpg::} V knižních průvodcích a ostatně i u nás na Bedekr.cz se můžete v kolonce ""počasí"" dozvědět např. to, že ve vnitrozemí je silně kontinentální klima, zatímco u pobřeží je typicky oceánské. Zajímá vás, co přesně tyto pojmy znamenají?

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

S pojmem fata morgána se zřejmě setkala většina z nás. Málokdo ji však skutečně "zažil" na vlastní oči. Co to vlastně je? Existuje skutečně a nebo se jedná pouze o mýtus, který v dnešní době slouží už pouze k lákání nebohých turistů do pouštních oblastí? Fata morgána je skutečně se vyskytujícím jevem - byť její výskyt není tak častý, aby ji spatřil každý, kdo se vydá byť na krátký výlet do pouště.

{BIMAGH:/old/obr_247_1.jpg::}S pojmem fata morgána se zřejmě setkala většina z nás. Málokdo ji však skutečně ""zažil"" na vlastní oči. Co to vlastně je? Existuje skutečně a nebo se jedná pouze o mýtus, který v dnešní době slouží už pouze k lákání nebohých turistů do pouštních oblastí?

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Duha patří k těm jevům, které člověka dokáží uchvátit svou krásou. Kde se ale bere - jak vlastně vzniká? A musí vždy souviset jenom s deštěm? Duha vzniká díky lomu a odrazu paprsků na vodních kapkách.

{BIMAGH:/old/obr_232_1.jpg::} Duha patří k těm jevům, které člověka dokáží uchvátit svou krásou. Kde se ale bere - jak vlastně vzniká? A musí vždy souviset jenom s deštěm?

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Je to věc tak běžná, že o ní až odmítáme přemýšlet. Někdy se ale může takové zamyšlení vyplatit. Nejen o tom, proč vlastně prší, ale hlavně kdy a jak nás může déšť překvapit.

Je to věc tak běžná, že o ní až odmítáme přemýšlet. Někdy se ale může takové zamyšlení vyplatit. Nejen o tom, proč vlastně prší, ale hlavně kdy a jak nás může déšť překvapit. A kdy se ho naopak bát nemusíme?

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

V minulém pokračování naší série článků o počasí byla řeč o různých druzích větru. Dnes se podíváme na další - mimo jiné bude řeč o pasátech, tajfunech, ale třeba také o vichřici. Orkán a Hurikán je společné označení pro velmi rychlý vítr (minimálně 118 km/h), někdy se používá rovněž pro nejvyšší stádium tropické níže v karibské oblasti. Pasát je pravidelný vítr vanoucí po celý rok na obou polokoulích ze subtropických tlakových výší směrem k rovníkové brázdě nižšího tlaku vzduchu.

{BIMAGH:/old/obr_200_1.jpg::} V minulém pokračování naší série článků o počasí byla řeč o různých druzích větru. Dnes se podíváme na další - mimo jiné bude řeč o pasátech, tajfunech, ale třeba také o vichřici.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Při svých toulkách světem (ale i domovinou) se můžete setkat s nejrůznějším větrným počasím. Při předpovědích pak nevystačíte pouze s pojmem vítr, ale nepochybně na vás budou sem tam vychrleny i pojmy jako blizard, bóra nebo húlava.

Při svých toulkách světem (ale i domovinou) se můžete setkat s nejrůznějším větrným počasím. Při předpovědích pak nevystačíte pouze s pojmem vítr, ale nepochybně na vás budou sem tam vychrleny i pojmy jako blizard, bóra nebo húlava. A to ještě možná v nějakém cizím jazyce. Víte ale, co tyto pojmy znamenají v češtině?

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Jedněmi z nejdůležitějších meteorologických útvarů jsou tlakové níže, nazývané také cyklóny, a tlakové výše, nazývané též anticyklóny. V čem jsou ale tak důležité? A je pravda, že tlaková níže vždy přinese chladné počasí a tlaková výše naopak?Tlaková níže je jev, kdy se nad určitou částí Země vytvoří oblast s výrazně nižším tlakem vzduchu, než je okolo.

Jedněmi z nejdůležitějších meteorologických útvarů jsou tlakové níže, nazývané také cyklóny, a tlakové výše, nazývané též anticyklóny. V čem jsou ale tak důležité? A je pravda, že tlaková níže vždy přinese chladné počasí a tlaková výše naopak?

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz