reklama

 
banan webhosting

Rady na cestu

 Aktuálně 
 

10 nejnebezpečnějších zemí světa

I ti, kdo mají rádi dobrodružství, se zpravidla některým místům světa vyhýbají. Časopis Forbes právě vydal seznam nejnebezpečnějších zemí pro cestování, tedy zemí, jejichž návštěvu j ...

 
Zařazeno v sekci:
 
 

Chile


Průvodce - Chile
Počet bodů: 8780

Dominikanska_republika


Průvodce - Dominikánská republika
Počet bodů: 7680

Jordansko


Průvodce - Jordánsko
Počet bodů: 6780

Sbírejte body a získejte za ně hodnotné ceny! Více zde.

 
 
 • Thajsko je stále oblíbenou cílovou stanicí českých turistů i cestovatelů. Kromě známých letovisek, jakými jsou například Ko Samui, Pattaya, Phuket nebo Chiang Mai nabízí i řadu dalších míst, která stojí za vidění. Třeba ostrov Lipe nebo národní park Khao Sok. A kde najdete informace pro svou cestu? >>>
   

 • Londýn je nejen město plné muzeí (ze všech měst světa je v počtu muzeí na 3. místě, předběhlo ho už jen Mexiko a New York, jak jsem se nedávno dozvěděla z jednoho televizního pořadu o cestování), ale je také považováno za jakousi „nákupní Mekku“, kde příznivci nakupování všeho možného mohou prožívat skvělou a soudě podle počtu obchodních domů, obchodů, krámků a stánků na ulicích snad i nikdy nekončící nákupní „horečku“. >>>
   

 • Jedna z nejstarších monarchií na světě s nejvyvinutějším sociálním systémem. Místo, kde lidi chodí v teplákách okolo nejdražších obchodů na světě. Parky rozprostřené mezi ostrovy a kultury spojené jmenovatelem zvaným tolerance. Muzeum tradiční kultury zvané Skanzen a hned vedle muzeum moderního umění. 6 miliard ulovených ryb ročně a vedle toho veganská komunita. Gaypride na podporu gayů a lesbiček a vedle toho festival prastaré kultury na severu země. To vše je Švédsko. >>>
   

 • Ačkoli v Číně, Japonsku a Egyptě existovaly rozsáhlé a uměle založené zahrady už několik tisíciletí před Kristem a tvořily protipól k divokýma neuhlazeným přírodním zahradám, myšlenka opravdové ozdobné zahrádky se zrodila teprve u Římanů. Díky práci otroků a vysoké nabídce úrodné půdy si mohli dovolit ten luxus a využívat úrodnou půdu jinak než k pěstování obživy. A jak je to v našem nejbližším okolí dnes? Nahlédněme do Německa. >>>
   

 • V naší srpnové soutěži s anketou „Strom roku“ jste odpovídali na několik záludných otázek a pak tipovali, kolik lidí bude právě v měsíci srpnu hlasovat v této anketě prostřednictvím DMS. A jak to celé dopadlo? >>>
   

Pokud se letos vydáváte na dovolenou s některou z tuzemských cestovních kanceláří, patrně vyžadujete vyšší standard služeb než dříve a jste ochotni si za něj připlatit. Nebo možná patříte k ...

{BIMAGH:/files/luxhotel.jpg}Pokud se letos vydáváte na dovolenou s některou z tuzemských cestovních kanceláří, patrně vyžadujete vyšší standard služeb než dříve a jste ochotni si za něj připlatit. Nebo možná patříte ke skupině, která na možný růst cen reaguje i využíváním nabídek takzvané „první chvíle“. Jak to víme?


 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Také máte pocit, že zrovna na vás vycházejí obvykle v letadle ty nejhorší sedačky? A že nikdy nevíte, která sedadla jsou vlastně lepší a která horší? Máme pro vás řešení.

{

{BIMAGH:/files/text03_img.jpg}Také máte pocit, že zrovna na vás vycházejí obvykle v letadle ty nejhorší sedačky? A že nikdy nevíte, která sedadla jsou vlastně lepší a která horší? Máme pro vás řešení. Jaké? On-line sedačkového guru...

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Chladné počasí asi leckoho z nás přiměje zamyslet se, zda by přece jen nestálo za to na pár dní – nebo týdnů – vyjet někam za teplem. Florida je oblíbeným dovolenkovým místem obyvatel USA ...

Chladné počasí asi leckoho z nás přiměje zamyslet se, zda by přece jen nestálo za to na pár dní – nebo týdnů – vyjet někam za teplem. Florida je oblíbeným dovolenkovým místem obyvatel USA, neexistuje ale žádný důvod – obzvláště při současném kurzu dolaru – abyste o ní nezauvažovali i vy. A na cestu můžete přibalit nedávno vyšlého průvodce Rough Guides nakladatelství Jota.


 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Být v cizí zemi a neumět v místním jazyku ani slovo, to vám na klidu rozhodně nepřidá. V řadě zemí člověk naštěstí vystačí s angličtinou a pokud k tomu zvládne ještě španělštinu a francouzštinu, má takřka vystaráno.

{BIMAGH:/old/obr_465_1.jpg: Server Yourdictionary:} Být v cizí zemi a neumět v místním jazyku ani slovo, to vám na klidu rozhodně nepřidá. V řadě zemí člověk naštěstí vystačí s angličtinou a pokud k tomu zvládne ještě španělštinu a francouzštinu, má takřka vystaráno. Hodně také pomůže umět v místním jazyce alespoň pozdravit a poděkovat. V dalším textu vám s cizími jazyky pomůžeme.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Ne vždy je jediným cílem zahraničních cest poznávání památek, přírody a lidských zvyků v daleké cizině. Nemalý podíl na všech cestách mají cesty obchodní. I pro ně platí některá pravidla, která je dobrá dodržovat, jestliže chcete takovou cestu absolvovat v co největším pohodlí.

Ne vždy je jediným cílem zahraničních cest poznávání památek, přírody a lidských zvyků v daleké cizině. Nemalý podíl na všech cestách mají cesty obchodní. I pro ně platí některá pravidla, která je dobré dodržovat, jestliže chcete takovou cestu absolvovat v co největším pohodlí. Ostatně - řada dále zmíněných tipů platí obecně.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Jistě je všichni znáte, ty tiché blázny, co sedí u vody a čekají až ryba zabere. Tedy tak nějak si alespoň většina z nás představuje rybáře. Taková představa však v žádném případě neplatí při lovu ligní, česky řečeno sépií.To je zábava opravdu akční a jedná se o skutečný lov.

{BIMAGH:/old/obr_228_1.jpg:(c)NOAA:}Jistě je všichni znáte, ty tiché blázny, co sedí u vody a čekají až ryba zabere. Tedy tak nějak si alespoň většina z nás představuje rybáře. Taková představa však v žádném případě neplatí při lovu ligní, česky řečeno sépií.
 
To je zábava opravdu akční a jedná se o skutečný lov.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Jen co vytáhnete paty mimo Evropu, začnou vám obchodníci nabízet zboží v měrných jednotkách, se kterými se na starém kontinentě potkáte jen sporadicky. Jakápak je to asi teplota, 78 stupňů Fahrenheita a kolikpak asi měří 15 palců? Přepočty naštěstí nejsou složité.Teplota:Při převodu stupňů Fahrenheit na stupně Celsia prostě odečtete 32 a výsledek vydělíte dvěma (přesný přepočet je odečíst 32 a vynásobit 0,55).

Jen co vytáhnete paty mimo Evropu, začnou vám obchodníci nabízet zboží v měrných jednotkách, se kterými se na starém kontinentě potkáte jen sporadicky. Jakápak je to asi teplota, 78 stupňů Fahrenheita a kolikpak asi měří 15 palců? Přepočty naštěstí nejsou složité.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Při cestování do zahraničí narazíte na řadu problému - na problémy s cizími jazyky, na příliš dotěrné prodejce suvenýrů, na neexitující značení cest a v neposlední řadě také na nám Evropanům nepochopitelné míry.

{BIMAGH:/old/obr_443_1.jpg::} Při cestování do zahraničí narazíte na řadu problému - na problémy s cizími jazyky, na příliš dotěrné prodejce suvenýrů, na neexitující značení cest a v neposlední řadě také na nám Evropanům nepochopitelné míry. A tak se vám často může stát, že ačkoliv je na ukazatelích uvedena správná vzdálenost pak vy stále netušíte jestli vám benzín v nádrži na cestu opravdu vydrží.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

První měsíce roku 2003 jsou pro mnohé z nás obdobím návštěv zahraničních hor a plánování letních dovolených. Jednou z mnoha informací, která vám při těchto aktivitách může pomoci, je cena pohonných hmot u nás i v zahraničí.

{BIMAGH:/old/obr_65_2.jpg::} První měsíce roku 2003 jsou pro mnohé z nás obdobím návštěv zahraničních hor a plánování letních dovolených. Jednou z mnoha informací, která vám při těchto aktivitách může pomoci, je cena pohonných hmot u nás i v zahraničí. Kromě naší obvyklé tabulky - s aktuálními hodnotami - vám tentokrát přinášíme i dva užitečné odkazy. Na ceník pohonných hmot u různých pump v ČR a na přehled maximálních rychlostí v evropských zemích. (A ještě pro ty, kdo se s naším přehledem dosud nesetkali: V následujícím příspěvku přinášíme aktuální ceny bezolovnatých benzínů s oktanovými čísly 95 a 98 (Natural 95, Natural 98) a nafty v nejnavštěvovanějších zemích světa. Údaje jsou v místních měnách.)


 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz