reklama

 
banan webhosting

Doprava

Také máte občas trable s leteckým cestováním? Překvapí vás dodatečné palivové příplatky k ceně letenek, ztratí se vám zavazadla, máte málo místa na nohy, šokuje vás malý balíček tyčinek drz ...

{BIMAGH:/files/100_0841.jpg:Ilustrační foto autor} Také máte občas trable s leteckým cestováním? Překvapí vás dodatečné palivové příplatky k ceně letenek, ztratí se vám zavazadla, máte málo místa na nohy, šokuje vás malý balíček tyčinek drze vydávaný za občerstvení? Proti nám se letos aerolinky i prodejci spikli především při nákupu letenek. Třeba vám naše zkušenosti pomohou při pořizování těch vašich.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Také máte pocit, že zrovna na vás vycházejí obvykle v letadle ty nejhorší sedačky? A že nikdy nevíte, která sedadla jsou vlastně lepší a která horší? Máme pro vás řešení.

{

{BIMAGH:/files/text03_img.jpg}Také máte pocit, že zrovna na vás vycházejí obvykle v letadle ty nejhorší sedačky? A že nikdy nevíte, která sedadla jsou vlastně lepší a která horší? Máme pro vás řešení. Jaké? On-line sedačkového guru...

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Mnoho lidí o Spojených státech říká, že tu má každý auto a proto je tu městská doprava mizerná. A že tu nebývá moc zvykem chodit pěšky. Zatímco druhé tvrzení má k pravdě velmi blízko, to první je, řekněme, velmi zjednodušující.

Mnoho lidí o Spojených státech říká, že tu má každý auto a proto je tu městská doprava mizerná. A že tu nebývá moc zvykem chodit pěšky. Zatímco druhé tvrzení má k pravdě velmi blízko, to první je, řekněme, velmi zjednodušující. Pojďme se podívat, co vás vlastně může potkat.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Pokud čas od času někam letíte a letenky si kupujete sami, možná vás překvapuje, jak velké rozdíly mohou být v cenách letenek do jednoho cílového místa. A to nejen mezi různými leteckými společnostmi, ale rovněž u společnosti jedné.

{BIMAGH:/old/obr_344_1.jpg::} Pokud čas od času někam letíte a letenky si kupujete sami, možná vás překvapuje, jak velké rozdíly mohou být v cenách letenek do jednoho cílového místa. A to nejen mezi různými leteckými společnostmi, ale rovněž u společnosti jedné. Nabízíme vám pár tipů, jak získat letenky co nejlevněji - nebo dokonce zdarma.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Létání je v Evropě - a u nás doma obzvláště - stále ještě požadováno za tak trochu luxusní záležitost. Pokud pomineme služební cesty a turistické cesty do vzdálenějších destinací, pak se dá říci, že Evropané stále velmi často volí jiné cestovní prostředky - automobily, autobusy nebo vlaky

{BIMAGH:/old/obr_990_2.jpg::} Létání je v Evropě - a u nás doma obzvláště - stále ještě požadováno za tak trochu luxusní záležitost. Pokud pomineme služební cesty a turistické cesty do vzdálenějších destinací, pak se dá říci, že Evropané stále velmi často volí jiné cestovní prostředky - automobily, autobusy nebo vlaky. Pohled na létání se již několik let snaží změnit společnost easyJet, která nabízí některé letenky za velmi nízké ceny začínající na několika stovkách korun. I po přičtení letištních poplatků tak mohou vyjít na ceny srovnatelné nebo dokonce nižší než u pozemní dopravy.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

První měsíce roku 2003 jsou pro mnohé z nás obdobím návštěv zahraničních hor a plánování letních dovolených. Jednou z mnoha informací, která vám při těchto aktivitách může pomoci, je cena pohonných hmot u nás i v zahraničí.

{BIMAGH:/old/obr_65_2.jpg::} První měsíce roku 2003 jsou pro mnohé z nás obdobím návštěv zahraničních hor a plánování letních dovolených. Jednou z mnoha informací, která vám při těchto aktivitách může pomoci, je cena pohonných hmot u nás i v zahraničí. Kromě naší obvyklé tabulky - s aktuálními hodnotami - vám tentokrát přinášíme i dva užitečné odkazy. Na ceník pohonných hmot u různých pump v ČR a na přehled maximálních rychlostí v evropských zemích. (A ještě pro ty, kdo se s naším přehledem dosud nesetkali: V následujícím příspěvku přinášíme aktuální ceny bezolovnatých benzínů s oktanovými čísly 95 a 98 (Natural 95, Natural 98) a nafty v nejnavštěvovanějších zemích světa. Údaje jsou v místních měnách.)


 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Pokud se cestou do zahraničí nevyhnete velkým městům, může se vám stát, že narazíte na problém využití místní hromadné dopravy. Tam, kde je součástí dopravního systému metro, můžete využít následujícího seznamu měst, u kterých je k dispozici nejen plánek podzemní dráhy, ale také program pro vyhledání optimálního spojení. Na stránce najdete města v Argentině, Rakousku, Belgii, Brazílii, Kanadě, Chile, České republice, Finsku, Francii, Německu, Řecku, Hong-Kongu, Maďarsku, Indii, Izraeli, Itálii, Japonsku, Mexiku, Nizozemsku, Norsku, Polsku, Rusku, Singapuru, Španělsku, Švédsku, Ukrajině, Velké Británii, USA a Venezuele (v tomto pořadí). Než kliknete na zmíněný odkaz, musíme upozornit, že stránka, na kterou vede, je v anglickém jazyce.

{BIMAGH:/old/obr_292_1.jpg::} Pokud se cestou do zahraničí nevyhnete velkým městům, může se vám stát, že narazíte na problém využití místní hromadné dopravy. Tam, kde je součástí dopravního systému metro, můžete využít následujícího seznamu měst, u kterých je k dispozici nejen plánek podzemní dráhy, ale také program pro vyhledání optimálního spojení.


 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Určitě mi dáte za pravdu, že na cestování je nejdůležitější doprava - měla by být pokud možno levná, pohodlná a bez nenadálých překvapení. Jedním z oblíbených prostředků dopravy je i železnice - bohužel moje poslední zkušenosti s tímto druhem dopravy v podání Českých drah propadly katastrofálně ve všech třech uvedených bodech.S nástupem nového roku totiž začalo platit na železnici nové jízdné - jinými slovy došlo ke zdražení jízdného.

{BIMAGH:/old/obr_894_1.jpg::}Určitě mi dáte za pravdu, že na cestování je nejdůležitější doprava - měla by být pokud možno levná, pohodlná a bez nenadálých překvapení. Jedním z oblíbených prostředků dopravy je i železnice - bohužel moje poslední zkušenosti s tímto druhem dopravy v podání Českých drah propadly katastrofálně ve všech třech uvedených bodech.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Opatření, v jehož rámci musejí čeští občané vysvětlovat na pražském Ruzyňském letišti účel své cesty do Velké Británie, opět prošlo další periodou. Jinými slovy - v polovině tohoto týdne britští úředníci s pohovory opět přestali - po přibližně třech týdnech.

{BIMAGH:/old/obr_920_1.jpg: Ruzyňské letiště:} Opatření, v jehož rámci musejí čeští občané vysvětlovat na pražském Ruzyňském letišti účel své cesty do Velké Británie, opět prošlo další periodou. Jinými slovy - v polovině tohoto týdne britští úředníci s pohovory opět přestali - po přibližně třech týdnech.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

Pokud se vám podaří na palubu letadla propašovat nůž (a tak, jak se to podařilo muži z následujícího příspěvku, tedy v pásku u kalhot, to může být poměrně snadné), a pak se tím začnete chlubit, může vás čekat vězení. Onen výše zmiňovaný muž se jmenuje Robert Hedrick, žije v USA, je mu 37 let a na palubu letadla se s přibližně 7,5centimetrovým nožem vydal minulou středu.

{BIMAGH:/old/obr_918_1.jpg: Ilustr. obr.:} Pokud se vám podaří na palubu letadla propašovat nůž (a tak, jak se to podařilo muži z následujícího příspěvku, tedy v pásku u kalhot, to může být poměrně snadné), a pak se tím začnete chlubit, může vás čekat vězení.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz