reklama

 
banan webhosting

Létejte pohodlně

Také máte pocit, že zrovna na vás vycházejí obvykle v letadle ty nejhorší sedačky? A že nikdy nevíte, která sedadla jsou vlastně lepší a která horší? Máme pro vás řešení.

Pokud si kupujete letenky sami, je obvykle možné si již dopředu vybrat sedadla, na kterých chcete sedět. Rezervujete-li si letenky na webu, zpravidla dostanete k dispozici i plánek sedadel, takže si snadno vyberete, zda budete sedět v uličce nebo u okna. Některá sedadla ale mohou nabízet ještě více pohodlí, než čekáte.

Typickým příkladem jsou sedačky u nouzových východů. Sice vás omezují pokud jde o umístění příručních zavazadel, ale místa na nohy tu bývá opravdu výrazně více než v ostatních řadách. Pokud cestujete ve větším počtu přes oceán a chcete sedět vedle sebe, možná zauvažujete o prostředních sedadlech - o těch, kterých bývá až 5 vedle sebe. Pak určitě stojí za zvážení rezervace první řady v oddíle - mnohá letadla zde totiž nabízejí tolik prostoru, že když se spolucestující na prostředním sedadle (ano, ten, který má po obou stranách další dva lidi) vydá na záchod, ostatní se nemusejí zvedat.

Plány letadel
Pokud chcete opravdu sázet na jistotu, zavítejte ještě před cestou na webovou stránku http://www.seatguru.com/. Na ní totiž najdete podrobné plány rozmístění sedaček řady letadel nejrůznějších leteckých společností. Stačí si vlevo vybrat písmeno, jímž začíná jméno vaší letecké společnosti, kliknout na její název a pak na to z jejích letadel, kterým se chystáte letět.

Objeví se před vámi plán paluby, na kterém jsou nejlepší sedadla označena zeleně, nejhorší červeně a žlutě pak ta, u kterých je vhodné být při výběru opatrný. Podle modré značky s písmenem L zase poznáte, kde jsou v letadle toalety. A značka Exit samozřejmě znamená východ.

V případě, že vaše letecká společnost v seznamu chybí, můžete zkusit vybrat jinou - se stejným typem letadla. Sedadla zde sice mohou být rozmístěna trochu odlišně, ale přece jen máte šanci, že tomu tak nebude. A základní představu získáte určitě.

Zbývá už jen dodat, že pokud cestujete business class nebo první třídou, můžete se o rozložení sedaček zajímat o poznání méně. I když i tam jsou samozřejmě některá sedadla výhodnější než jiná.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz