reklama

 
banan webhosting

Do Španělska nejen za mořem

Španělsko, to nejsou jen prosluněné pláže, ale také nádherná příroda ve vnitrozemí, kulinářské zážitky a - samozřejmě - kultura. Na našich stránkách už jsme se z tohoto úhlu pohledu věnovali například ohromující Barceloně; tentokrát pro změnu zamíříme na severozápad země - do hlavního města Galicie, Santiaga de Compostela.
:Katedrála v Santiagu de CompostelaVětšina z vás bude mít zřejmě toto město v paměti jako známé poutní místo, jehož centrum je zapsáno v seznamu světového dědictví UNESCO. Mimochodem - historie křesťanských poutí do Santiaga sahá hluboko do středověku; stejně jako v případě Jeruzaléma a Via Francigena je považováno za místo, kde mohou být poutníci očištěni od všech svých hříchů.
V dnešní době má pěší putování do Santiaga de Compostela i další rozměr: Můžete totiž získat certifikát Compostela o své pouti - pokud při cestě do Santiaga ujdete alespoň 100 kilometrů. Důkazem je „poutnický průkaz“, který si za pár eur pořídíte na počátku své cesty a který vás opravňuje k přespání (někdy zdarma) v místech označovaných jako refugio. Tam vám ho cestou také označí, což bude dalším důkazem vašeho putování.

Centrum města
Staré centrum města je plné starobylých paláců, kostelů, romantických uliček i náměstí. Ať už si pořídíte mapu (doporučujeme), nebo se budete jen tak bezcílně procházet (což má také své výhody), nevynechejte při jeho návštěvě určitě cíl poutníků - katedrálu na Plaza del Obradoiro, údajné pohřební místo Svatého Jakuba.
Pokud po obdivování památek zatoužíte po troše klidu, můžete se vydat do jednoho z parků - například do Santo Domingo de Bonava situovaném na starém hřbitově. Patří-li k vašim zálibám návštěvy muzeí, navštivte zde Museo do Pobo Galego (Muzeum Galijců) nebo CGAC (Galijské centrum současného umění).

A něco navíc
Pokud se do Santiaga chystáte na delší čas, asi oceníte i jeho příjemné okolí s malebnými kopci, lesy i další bohatou vegetací. Můžete sem zamířit za turistikou, ale i za dalšími sporty - třeba za golfem nebo za rybolovem.
A zapomenout bychom neměli ani na kulturní události. Santiago de Compostela bylo vyhlášeno evropskou kulturní metropolí roku 2000. I dnes zde ovšem můžete během celého roku vyrazit za koncerty, na výstavy, na festivaly apod.
(pen, zahr)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz