reklama

 
banan webhosting

Cesta k nejvyššímu vodopádu

Máme tu pro vás jeden tip na výlet - u nás doma, v České republice. Mimochodem - víte který vodopád je u nás nejvyšší? Ať již ano nebo ne, cesta k němu určitě stojí zato.
Takže - jak k Pančavskému vodopádu (ano, to je nejvyšší vodopád v České republice - měří 140 metrů). Ze Špindlerova Mlýna vyjeďte lanovkou na Medvědín, odtud dále po žluté asi půl km k rozcestníku Pod Šmídovou vyhlídkou. Dále po červené, směr Vrbatova bouda (kdo si nevzal nic s sebou, může si zde dát malé občerstvení). V okolí se nacházejí tři vyhlídky (za dobrého počasí, vřele doporučuji). Odtud sestupujeme po červené dolů okolo Hančova pomníčku až k Pančavskému vodopádu. Otevře se vám překrásný pohled. Vodopád padá ze hrany Pančavské louky na dno Labského dolu plných 140 m.
Kdo chce, může se vrátit stejnou cestou zpět, což je celkem asi 9 km. Ti, kdo se neradi vracejí stejnou cestou, mohou jít delší trasou. Pokračujte dále po červené až na Labskou boudu. Potom pokračujte po modré značce, (podstatná část cesty vede podél Labe) až do Špindlu. Tento okruh je dlouhý asi 14 km. Přeji krásné počasí a mnoho příjemných prožitků z překrásné přírody Krkonoš.
Text a foto: Zdeněk Kříž

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz